15.10.21

Pomoce od Lalibaj

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam pomoce od Lalibaj padłam z zachwytu. Piękne, kolorowe, pomysłowe, ale przede wszystkim wspierające. I te pomoce tworzą sami Olga i Łukasz – od ręcznych szkiców, po wycinanie i pakowanie.

Karty od Lalibaj są produktem wielokrotnego użytku, które wspierają sensoryczny rozwój dzieci w różnym wieku. Karty są kolorowe, przejrzyste, a elementy są przyczepiane na rzepy. Do każdego poziomu dołączona jest instrukcja oraz propozycje wykorzystania każdej z kart.

Kart można używać na różne sposoby, ale przede wszystkim  z różnymi stopniami trudności. Karty można ze sobą mieszać, łączyć, wykorzystywać różne elementy do kilku zadań.

Spośród oferty skusiłam się na 4 różne poziomy tych cudownych kart.

 Poziom 1 skierowany jest do dzieci w wieku 1,5 – 2,5 lat. Składa się z 10 zalaminowanych kart. Mamy tutaj naukę kolorów i kształtów, naśladowanie dźwięków, nauka pojęć jak „mniejszy, większy, obok, poznawanie pojęć związanych ze zwierzętami, codziennymi czynnościami, dniem i nocą, rozpoznawanie przedmiotów po kształcie oraz umieszczanie części twarzy w odpowiednich miejscach.Poziom 2 przeznaczony jest dla dzieci w wieku 3,5-4,5 lat. Zestaw składa się z 12 zalaminowanych kart również przyczepianych na rzepy. Z tym zestawem dziecko będzie tworzyć sekwencje, łączyć w pary, poznawać pojęcia związane ze zwierzętami, ich dziećmi i domkami, porównywać ilości. Te karty wspierają logiczne myślenie.Poziom 3 skierowany jest do dzieci w wieku od 4 do 5,5 lat. Składa się z 11 zalaminowanych kart z rzepami, z którymi dziecko uczy się cyferek, dodawania do 6, oswajania kierunków, szukania cech wspólnych przedmiotów, rozpoznawania tropów i cieni zwierząt leśnych, oswajania zasad bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych.A już kompletnym hitem jest zestaw „Sztuka polska” przygotowany z myślą już o trzylatkach, który składa się z 15 zalaminowanych kart z elementami również przyczepianymi na rzepy. Karty te są idealne na pierwszy kontakt ze sztuką, uwrażliwia na sztukę, poszerza wyobraźnię, zachęca do eksperymentów ze sztuką i analizy obrazów. Do każdego zestawu dołączony jest e-book z opisem dzieł oraz propozycjami pytań, dzięki którym wprowadzamy dziecko w świat analizy płótna. Znajdują się tam również propozycje zabaw plastycznych inspirowanych danym obrazem. Niesamowicie podoba mi się ten zestaw i Mateusz był bardzo zainteresowany.


Jestem zachwycona kartami od Lalibaj. Naprawdę pobudzają sensorycznie, szczególnie dłonie, wspomagają rozwój dzieci, rozwijają koordynację oko-ręka, ćwiczą motorykę małą, wspomagają percepcję i spostrzegawczość, rozwijają wyobraźnię, przynoszą wiedzę o najbliższym otoczeniu

wspomagają rozwój mowy. To świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, szczególnie teraz na jesienne długie wieczory.  Polecamy z całego serca.

„Pamiętaj, że każde dziecko jest inne i rozwija się w swoim tempie” . Trzymam mocno kciuki za Lalibaj i ich dalszy rozwój, bo karty są prześliczne ;)

Zerknijcie na stronę LALIBAJ

 


Buziaki, Paulina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)