1.10.21

Hanna Konola, Maluj z Vincentem Van Goghiem // Maluj z Gustavem Klimtem
Hanna Konola, Maluj z Vincentem Van Goghiem // Maluj z Gustavem Klimtem 

Wydawnictwo Arkady 

Okładka miękka

Ilość stron 32


Hannah Konola jest graficzką mieszkającą w Finlandii. Jej prace są bardzo interesujące i pomogą każdemu amatorowi dowiedzieć się, jak pracowali i myśleli o swojej sztuce niektórzy z najlepszych artystów minionego stulecia. Teksty są pisane wspólnie z różnymi autorami, ale wszystkie ilustrowane wydania są zgodne z projektem Konoli.


Te książki mają być pobazgrane, pokolorowane, pomalowane. wyglądem  przypominają szkicownik. Najpierw pojawia się krótka  biografia artysty, a następnie kilkanaście lekcji analizujących konkretny aspekt stylu każdego z mistrzów: rysunek, nakładanie warstw, kompozycja… Moje ulubione części to naklejki i plakat na końcu każdej książki z pięknymi arcydziełami. Naklejki świetnie sprawdzają się, gdy nadszedł czas, aby zobaczyć, jak artysta podchodzi do obrazu: jesteś mistrzem i wybierasz, na przykład, gdzie umieścić krzesło Van Gogha lub zauważasz, czy czegoś brakuje w Pocałunku Gustava Klimta.


My mamy część  o Van Goghu oraz Gustavie Klimcie. 


Vincent Van Gogh 

Nieugięty. pracował nieustannie, malując wirami i cudownymi, przestrzennymi pociągnięciami pędzla. Jednak sposób w jaki pracował kryje tajemnice. Tutaj możemy zobaczyć, w jaki sposób wykorzystał siatkę do swoich rysunków oraz  jego wybory dotyczące nakładania farby. Wszystko to sprawiło, że był wyjątkowy.


50 naklejek przedstawia kwiaty, słoneczniki i kolorowe gwiazdki. Są przyjemnością w użyciu. Ponadto wykreślone ołówkiem krajobrazy pozwalają zorientować się, jak działał jego rysunek, a każda lekcja ma charakter kumulacyjny i ma tendencję do tworzenia dobrej pracy artystycznej w stylu Van Gogha. Wiele jego pięknych dzieł sztuki służy jako punkt odniesienia.


Gustav Klimt 

Moj ulubiony malarz wszech czasów. Nie tylko dlatego, że wykorzystanie wzorów i kształtów  jest wspaniałe, ale także dlatego, że nie rozumiałam, jak łączy różne style w jednym obrazie. Nie znałam drzew, krzewów i kwiatów, które namalował, ani tego, że nie wszystkie jego prace były pokryte metaliczną złotą farbą.


Naucz się tworzyć sztukę jak mistrzowie, biorąc udział w w mini kursie malarstwa ! Bardzo wartościowa seria. Zdecydowanie czekam na kolejne części. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)