13.10.21

English Matters Kids nr 13/2021





English Matters Kids nr 13/2021 - kwartalnik 


Najnowszy numer poświęcony został uczuciom i emocjom. Dzieci naucza się je nazywać i rozpoznawać swój nastrój. 


Dziecko będzie potrafiło wyrecytować rymowankę i łamaniec językowy o kotku, zaśpiewać piosenkę o wesołym człowieku oraz opowiedzieć jak się czuje. A także nazwać emocje i uczucia jak szczęśliwy, smutny, podekscytowany, zdenerwowany czy zaskoczony. Pozna takie rzeczowniki jak kitchen, będzie, wizytę, idea itp. oraz przymiotniki spragniony, głodny, śpiący, zaskoczony, zmęczony. Ale to tylko niewielki zakres, gdyż w środku znajdują się różnorodne dialogi, historyjkę, rymowani, łamaniec językowy, fiszki oraz tygodniowy kalendarz emocji. Na końcu znajduje się także lista 25 wyrażeń o emocjach w formie tabelki. 





Ogromnym udogodnieniem są zamieszczone na stronie internetowej nagrania oraz filmiki - wystarczy zeskanować kod QR znajdujący się przy konkretnych ćwiczeniach. Na stronie www.emkids.pl umieszczone zostały dodatkowe materiały np. kolorowanki do druku oraz nagrania mp3. 


Przyjemna, kolorowa i pełna ciekawostek gazetka dla najmłodszych. Doskonale połączenie nauki i zabawy w domowym zaciszu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)