28.10.21

Graham Carter, Złodziej opowieści

Graham Carter, Złodziej opowieści

Zielona Sowa

Okładka twarda 

Ilość stron 32 


Książki o książkach są zawsze wielkim hitem wśród miłośników książek, a tym bardziej, gdy są tak piękne, jak ta. Jestem zachwycona! 


Oliwka jest nieśmiałą dziewczynką, która woli czytać o przygodach niż sama je mieć. Ale kiedy tajemnicza postać kradnie wszystkie książki w mieście, Oliwka postanawia wyruszyć na wyprawę. Złodziej tymczasem nie bardzo wie, co zrobić z historiami, które ukradł. Oliwka musi wytropić złodzieja i nauczyć go radości z czytania i dzielenia się historiami.
„Złodziej opowieści” przypomina nam o znaczeniu książek i historii, którymi się z nami dzielą. Przypomina również, że biblioteki dostarczają społeczeństwu elementów, które stymulują mózg i uczenie się przez całe życie, a także docenianie szeroko pojętej kultury.


Graham Carter cudownie uchwycił magię opowieści. Ilustracje są naprawdę czarujące, całkowicie nas urzekły. Kolory są po prostu oszałamiające, a niektóre podwodne sceny zapierają dech w piersiach. Ilustracje Cartera są żywe, wyrafinowane, sprytnie skonstruowane i opisują świat, który czytelnicy będą chcieli przelać i zagłębić się w szczegóły. W swojej pracy wykorzystuje każdą okazję, by odsłonić niespodzianki i nadać historii trzy wymiary. Jego cyfrowe obrazy są ostre, a kolory pojawiają się we właściwych miejscach. Zręcznie zastosował schemat kolorów, który jest bogaty i nasycony atramentowymi błękitami i żywymi zieleniami. Umiejętnie radzi sobie z negatywną przestrzenią, co potęguje staranne uwzględnienie sylwetek.


Mam ogromną słabość do książek o książkach, bibliotekach lub ogólnie o czytaniu. W „Złodzieju opowieści” to wszystko dostaniecie. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)