30.10.21

Lewis Carroll, Alicja w Krainie Czarów

Lewis Carroll, Alicja w Krainie Czarów 

Wydawnictwo MG

Okładka twarda 

Ilość stron 242


„Alicja w Krainie Czarów” to jedna z najsłynniejszych i najtrwalszych dziecięcych klasyków. Powieść jest pełna kapryśnego uroku i niedoścignionego wyczucia absurdu. 


Lewis Carroll (Charles Dodgson) był matematykiem i logikiem, który wykładał na Uniwersytecie Oksfordzkim. Zrównoważył obie postacie, wykorzystując swoje badania naukowe do tworzenia swoich niezwykle dziwnych książek. Przygody Alicji w Krainie Czarów to urocza, lekka książka, która podobno ucieszyła królową Wiktorię.Książka Carrolla ma charakter epizodyczny i ujawnia więcej w sytuacjach, które wymyślił niż w jakiejkolwiek poważnej próbie analizy fabuły lub postaci. Niczym seria bezsensownych wierszy lub opowieści stworzonych bardziej ze względu na ich zagadkową naturę lub nielogiczną rozkosz, m przygody Alicji są jej spotkaniami z niesamowitymi, ale niezwykle sympatycznymi postaciami. Carroll był mistrzem zabawy językiem.


Czuje się, że Carroll nigdy nie jest bardziej u siebie niż wtedy, gdy gra, układa kalambury lub w inny sposób bawi się językiem angielskim. Chociaż książka była interpretowana na wiele sposobów, od alegorii teorii semiotycznej po halucynacje napędzane narkotykami, być może to właśnie ta żartobliwość zapewniła jej sukces w ciągu ostatniego stulecia.


Książka jest genialna dla dzieci, ale z wystarczającą wesołością i radością życia w niej, aby zadowolić także dorosłych. „Alicja w Krainie Czarów” to urocza lektura, dzięki której można odpocząć od naszego zbyt racjonalnego, a czasem ponurego świata. A to wydanie jest przepięknie zilustrowane i oczywiście wędruje na półkę obok innych książek z Wydawnictwa MG. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)