27.10.21

Alicja Dyrda, TortAlicja Dyrda, Tort

Natuli 

Okładka twarda

Ilość stron 32


Wpadajcie do księgarni Natuli :)


Seria „Niegrzeczne Książeczki” to opowieści dla małych i dużych, które rozprawiają się z mitami dotyczącymi dzieciństwa. Czy dziecko zawsze powinno być posłuszne, zjadać wszystko z talerza i dzielić się swoimi rzeczami? 


Tytus, najlepszy przyjaciel Antka, nie traktuje go najlepiej, gdy dostaje zaproszenie na jego urodziny. Twierdzi, że sam miał dużo lepsze – z magikiem i sztuczkami. Antkowi robi się przykro i nazywa Tytusa głupim. Czy to znaczy, że jest niegrzeczny?
Wspaniała książeczka o zachowaniu i emocjach, które nie zawsze są takie jakich oczekujemy. Czy to, że ktoś jest bogatszy ma lepiej? Czy naprawdę w życiu liczy się tylko grubość portfela? Książka ta nie daje gotowych odpowiedzi, ale zachęca do dyskusji i przemyśleń, czym jest grzeczność, konflikt i w końcu pogodzenie się. 


Na pewno zaopatrzymy się w kolejne książeczki z tej serii (Rosół, Błoto, Smok oraz Łobuz), bo po prostu Tort mnie zachwycił. Sympatyczni bohaterowie, kolorowe ilustracje i taka normalna, uniwersalna historia, z którą każdy z nas miał do czynienia. Zdecydowanie godna uwagi seria, która będzie wsparciem dla rodzica i dziecka. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)