22.10.21

Dlaczego ? Kiedy ? Jak? Junior - Jak się dzielić, współpracować i sobie pomagać?

Dlaczego ? Kiedy ? Jak? Junior - Jak się dzielić, współpracować i sobie pomagać? 

Wydawnictwo Sam

Okładka twarda 

Ilość stron 16 


W pierwszych latach życia dzieci zdobywają niesamowitą ilość umiejętności. Uczą się mówić, chodzić i zdobywać  podstawową wiedzę. Ale prawdopodobnie najbardziej złożony proces uczenia się dotyczy rozwoju emocjonalnego i poznawczego. Aby nauczyć się empatii, dzielenia się, tolerancji i innych umiejętności społecznych, potrzeba dużo czasu, a przede wszystkim wsparcia od nas rodziców, dorosłych. Ponieważ zasady w kontaktach ze sobą są bardzo trudne do zrozumienia, szczególnie dla najmłodszych, którzy wciąż są w trakcie rozumienia siebie jako osoby. Seria „Dlaczego? Jak? Kiedy? junior ” od wydawnictwa Sam ruszyła z pomocą i wydała wspaniały tom na ten temat, który wyjaśnia dokładnie te umiejętności społeczne w prosty i odpowiedni do wieku sposób.

Czy to w rodzinie, na placu zabaw czy w przedszkolu, wszędzie jesteśmy z innymi. Musimy ich szanować, uważać na nich, a także zaspokajać ich potrzeby. Ale co to dokładnie oznacza? Jak to zrobić? Dokładnie to wyjaśnia właśnie TA książka dla dzieci. Podejmuje wielkie problemy, z którymi dzieci spotykają się raz po raz w życiu codziennym jak dzielenie się, dogadywanie się, przepraszanie, pomaganie, słuchanie innych. Pokazuje, jak czasami można rozwiązać trudne sytuacje.


Oczywiście wszystko to napisane prostym i zrozumiałym językiem. Na kolorowych, wesołych ilustracjach ukazane są typowe sceny z codziennego życia rodzinnego i przedszkolnego: zabawy z rodzeństwem, przebywanie z rodzicami, odgrywanie scen z przedszkola i wiele innych. Sceny te są bardzo liczne i różnorodne. Ponadto służą do wyjaśnienia poszczególnych omawianych kompetencji. Autorka starannie dobiera słowa, uważając, by nie przytłoczyć młodej publiczności. Pomocne są liczne klapki. Pokazują początkowe sytuacje i sposoby ich rozwiązywania. Ale dostarczają również alternatyw, pokazują, jak dzieci mogą chcieć reagować intuicyjnie, albo jak można to lepiej rozwiązać we współpracy. Chociaż książka jest oczywiście bardzo pouczająca, nie podnosi palca wskazującego i nie uczy.

Wspaniałe wsparcie, gdzie omawiane są pewne zachowania. Stwarza wiele okazji do prowadzenia wspólnych dyskusji w rodzinach, przedszkolach lub grupach dzieci oraz wyjaśniania indywidualnych umiejętności społecznych. Staje się cennym towarzyszem, który pomaga naszym dzieciom odnaleźć się w świecie i radzić sobie ze sobą.


Idealna książka dla rodziców i wychowawców w radzeniu sobie ze złożonym tematem. stwarza okazje do wielu rozmów. Skarbnica! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)