24.10.21

Kjersti Annesdatter Skomsvold, Pora spać. Bo

Kjersti Annesdatter Skomsvold, Pora spać. Bo 

Wydawnictwo Zygzaki

Okładka twarda 

Ilość stron Błyskotliwych książek na dobranoc nie ma zbyt wiele i łatwo jest sięgnąć po klasykę gatunku. Jednak w ostatnich dniach trafiła do mnie  nowatorska norweska historia. znakomicie zilustrowane przez Mari Kanstad Johnsen. „Pora spać” to wręcz świąteczna i kolorowa rozrywka dla dzieci.


Wydra morska śpi na otwartym morzu, trzymając się za ręce, żeby nie oddalać się od siebie, surykatki śpią w skupiskach, żeby się ogrzać. Dobranoc dla Bo to książka o małym Bo, który nie chce iść spać i jego mamie, która opowiada historię o tym, jak śpią zwierzęta, aby poprowadzić Bo od kolacji, przez kąpiel, mycie zębów, do łóżka i wreszcie do zaśnięcia .
Tak zaczyna się przygoda. Bo i mama bawią się wieczorami, pływaniem i leżeniem, rozmawiając o tym, jak śpią zwierzęta. W drodze do łóżka Bo dzieci dowiadują się, że papuga śpi na jednej nodze, nietoperze zwisają do góry nogami, surykatki gromadzą się razem, a żyrafy po prostu kładą głowy na pośladkach. Zabawne i jednocześnie edukacyjna: idealne połączenie zabawy i nauki.


Jak sprawić, aby codzienny finisz w intensywnym życiu rodzin z małymi dziećmi stał się przytulną grą? Koniecznie sięgnij po tę zabawną i jakże pomysłową lekturę. 


„Pora spać Bo” to urocza i pięknie ilustrowana opowieść na dobranoc.

Książka z obrazkami idealna do głośnego czytania dla ciekawskich dzieci. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)