23.10.21

Emilia Kiereś - Srebrny dzwoneczek // Złota gwiazdka

Emilia Kiereś - Srebrny dzwoneczek // Złota gwiazdka 

HarperKids Polska

Okładka miękka


Po książki Małgorzaty Musierowicz, jak Emilii Kiereś sięgam z ogromną ochotą :) piękne opowieści dla wrażliwców :)


Srebrny dzwoneczek

Ilość stron 128

Jesienią Marysię czekają spore zmiany – pójdzie do pierwszej klasy, urodzi się jej też braciszek. Na razie dziewczynka spędza lato u cioci i zastanawia się, czy poradzi sobie w roli uczennicy i starszej siostry. Całkiem zwykłe wakacje w niewielkiej miejscowości nabierają kolorów, gdy dziewczynka odkrywa tajemniczy biały domek i poznaje Panią Wróżkę. Czy nowa znajoma pomoże Marysi uporać się z problemami? Czy dziewczynce uda się oswoić Złotookiego i zaprzyjaźnić z kimś, kto ukradkiem przygląda jej się zza żywopłotu?


Złota gwiazdka 

Ilość stron 128


Kontynuacja Srebrnego dzwoneczka.

Kiedy zbliża się Boże Narodzenie, Antek z rodziną przyjeżdża do cioci Ani i wujka Eryka. Podczas gdy cały dom przygotowuje się do świąt, chłopiec niespodziewanie trafia na trop zagadkowej dziewczynki. Podążając jej śladem, odkrywa w końcu jej tajemnicę i pomaga w niemałym zmartwieniu.


Obydwie książki są pełne ciepła, uroku, przyjaźni, pozytywnych emocji. poruszają ważne sprawy w życiu każdego dziecka. „Złota gwiazdka” dodatkowo toczy się w okolicach Bożego Narodzenia, która już niejako mnie nastroiła do tego najpiękniejszego czasu w ciągu roku. Pełna wyrozumiałości, współczucia i dobra…


Do obydwóch książek za niepowtarzalne i piękne ilustracje odpowiada pani Musierowicz. 


Piękny język, subtelne i delikatne postaci, spokój, opanowanie - wspaniałe lektury, przy których bawiłam się wyśmienicie. Szkoda, że nie znałam jej jako dziecko. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)