2.10.21

Błażej Przygodzki, Zaczarowane przygody Tosi i Franka




Błażej Przygodzki,  Zaczarowane przygody Tosi i Franka

Wydawnictwo Wilga

Okładka twarda 

Ilość stron 88


Nie spodziewałam się, że ta książka będzie tak ciepłym i przyjemnym zbiorem opowiadań, które z ogromną przyjemnością przeczytałam. 


Tosia i Franek przeżywają fascynujące przygody... A wszystko dzięki niezwykle bujnej wyobraźni, która sprawia, że dzieci podróżują po świecie i spotykają na swojej drodze niesamowite postacie i przedmioty, takie jak: dinozaury, magiczne monety, statek kosmiczny i wiele, wiele innych.





Książka ta to zbiór jedenastu opowiadań rozłożony na około 90 stronach. Rozdziały nie są zbyt długie, bo zaledwie kilkustronicowe, a tekst żartobliwy i pełen komicznych sytuacji. Na pewno się spodoba zarówno dzieciom, jak i dorosłym. 


Dla dzieci nie ma rzeczy niemożliwych, dlatego doznają naprawdę szalonych przygód. Ale każda nich kończy się powrotem do domu, do rodziców oraz codziennych obowiązków takich jak przygotowanie śniadania czy posprzątanie zabawek. Lektura ta stanowi doskonały punkt wyjścia dla rozmów na temat otaczającego świata, takich jak bezpieczeństwo, przyjaźń, miłość, rodzina, lojalność, wiara w siebie czy odpowiedzialność za swoje czyny. 


Przygody dwójki rodzeństwa bardzo mnie zainteresowały. Szczególnie, że już okładka zapowiada udział nawet dinozaura! Naprawdę interesujące wydanie w twardej, eleganckiej oprawie z ciekawymi ilustracjami. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)