3.10.21

Elizabeth Barféty, Wschodząca gwiazda

Elizabeth Barféty, Wschodząca gwiazda 

Znak Emotikon

Okładka twarda 

Ilość stron 160 


Oto piąta część książek na temat tańca klasycznego napisana we współpracy z najsłynniejszą szkołą tańca na świecie, Opéra national de Paris. Każdy tom sagi skupia się na jednym z 6 głównych bohaterów, aby poruszyć istotne kwestie tej pasji.


Z dala od Włoch, jej ojczyzny, Sofia nie ma na co dzień łatwo. Jest dumna, że ​​dołączyła do Szkoły Baletowej Opery Paryskiej, instytucji, która od dawna spełniała marzenia, ale codzienne życie nie zawsze jest łatwe. Nieśmiała, czasem naiwna. francuski nie jest jej językiem ojczystym, co komplikuje sprawy na zajęciach, ale także z kolegami… Sofia wrażenie, że jest na stałe piątym kołem u wozu. Czy mała tancerka w końcu odnajdzie swoje miejsce i nabierze pewności siebie?


W tym nowym tomie najważniejsza jest delikatność. Sofia jest powściągliwa, milcząca i często mam wrażenie, że została zapomniana. Wielu nastolatków w życiu codziennym ma tę samą troskę. Niepewne siebie, mają tendencję do wycofywania się na rzecz innych chłopaków i dziewczyn, którzy są bardziej pewni siebie.

A często ta spirala tylko się pogarsza, co jest trudne dla nich.


Elizabeth Barfety traktuje tego rodzaju problemy w swoich powieściach z wielką delikatnością. Żadnych kazań, przez moralizujące przemówienia o tym, co należy, a czego nie należy robić. Wręcz przeciwnie, każdy z jej bohaterów w takim czy innym czasie przeżywa pewien problem, który musi rozwiązać. I nawet jeśli mała uczennica na początku nie zawsze reaguje we właściwy sposób, udaje jej się ukierunkować swoją historię, by znaleźć odpowiednie rozwiązanie: dyskusję z rodzicami, z przyjaciółmi czy dyrektorem szkoły.

Poprzez te książki autorka kreśli rozwiązania i właściwą drogę. I bardzo lubię tę zasadę.


Piękna powieść, która uzupełnia sagę. młode dziewczyny pokochają te serię, ponieważ każda gdzieś tam po cichu marzy o karierze tancerki. I uwielbiają odkrywać kulisy tego wszechświata. Bardzo się cieszę, że udało mi się odkryć tę kolekcję i regularnie ją będę polecać osobom z mojego otoczenia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)