6.10.21

Brigitte Luciani, Pan Borsuk i pani Lisica: Spotkanie. Tom 1Brigitte Luciani, Pan Borsuk i pani Lisica: Spotkanie. Tom 1

Wydawnictwo Egmont

Okładka twarda 

Ilość stron 32


Ten przepiękny komiks naprawdę mnie kupił i miałam taką przyjemność z czytania, iż pochłonęłam go dwa razy. 


„W komiksie o Borsuku i Lisicy poznajemy historię nietypowej rodziny: pana Borsuka i jego trojga dzieci oraz pani Lisicy i jej córki.

Borek, Szperaczek i Róża w jednym zgadzają się całkowicie: borsuki i lisy nie są stworzone do wspólnego życia! Jednak ich rodzice są innego zdania. Na domiar złego pan Borsuk i pani Lisica postanawiają zamieszkać razem w jednej norze!”
Trzeba powiedzieć, że jest to historia rodzinna, która przemówi do każdego. Pełna humoru i pokazuje, że różnice niekoniecznie są barierami nie do pokonania. Współistnienie między dwiema rodzinami umożliwia poruszanie wielu tematów, które nieuchronnie pojawiają się w każdym gospodarstwie domowym. Grafika jest naprawdę piękna, a kolory miękkie i naturalne.


Seria ta naprawdę okazała się przyjazna dzieciom na temat rodziny mieszanej – ale nie tylko – podchodząca z delikatnością i humorem. Natura jest również centralnym elementem tego komiksu. Wspaniały plac zabaw i odkrycie go jest idealne do nauki wartości, takich jak tolerancja i dzielenie się.


Z ogromną czułością ta przepiękna publikacja skierowana do dzieci w wieku powyżej 5 lat pozostawia dużo miejsca na relacje rodzinne, wyobraźnię i przygodę. Doskonale respektuje graficznego ducha komiksu w miękkości linii i miejsca nadanego naturze… Zostały poruszone takie tematy jak: nowa rodzina, życzliwość, rodzinne zmartwienia, trudności w dzieleniu się miłością rodziców i problemy z rodzeństwem. Oszałamiająco piękne wydanie! Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)