22.10.21

Peter H. Reynolds, Susan Verde, Muzeum


Peter H. Reynolds, Susan Verde, Muzeum

Wydawnictwo Mamania

Okładka twarda 

Ilość stron 40


Wow! Kolejny raz polecam książkę, która została zilustrowana przez mojego nowego ulubionego autora i ilustratora książek dla dzieci, Petera H. Reynoldsa. Tym razem jest to „Muzeum”, którego autorką jest Susan Verde. Reynolds i Verde nawiązali współpracę, aby stworzyć tę wyjątkową historię.


Główna bohaterka odwiedza muzeum i dzieli się swoimi uczuciami, oglądając różne dzieła sztuki. Czytelnicy po kolei mogą nawet rozpoznać niektóre dzieła sztuki przedstawione w historii (Krzyk czy Gwiaździsta noc - godne uwagi odniesienia).

Naprawdę interesujące jest obserwowanie, jak dziewczyna doświadcza różnych emocji, gdy przechodzi od sztuki, która sprawia, że ​​czuje się samotna, do sztuki, która sprawia, że ​​czuje się zawroty głowy itp.


„Muzeum” to twórcza, poruszająca i czarująca historia napisana wierszem. Debiutująca autorka Susan Verde ukazuje sztukę jako osobiste i wyzwalające doświadczenie dla jej dociekliwego, bosego patrona muzeum. Ilustracje Petera H. Reynoldsa są żywe, dramatyczne, czasem kapryśne, kolorowe i dopełniają narrację. Dziewczyna tańczy na stronach. Wspaniała praca zespołowa i ujmująca historia. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)