14.10.21

365 baśni i opowiastek na każdy dzień365 baśni i opowiastek na każdy dzień

Wydawnictwo Wilga 

Okładka twarda 

Liczba stron 400


Kocham prozę i czekałam z niecierpliwością na tak pięknie wydanie baśni :) 


„365 baśni i opowiastek na każdy dzień” to doskonały prezent dla miłośnika prozy. Książka jest prawdziwym grubaskiem, bo znajdziemy w niej całą masę opowieści na okrągły rok. wydanie jest tak i interesujące, że na pewno można po nie sięgnąć częściej niż tylko raz dziennie :D W środku znajdują się klasyczne i skrócone bajki, baśnie, opowiastki, mity, legendy ze wszystkich części świata. Każda z nich została przypisana do konkretnego dnia w roku, z uwzględnieniem pór roku oraz świąt typowych jak Dzień Matki czy Nowy Rok i nietypowych jak Dzień Ryby, Dzień Małpy czy Dzień Muzyki. Utwory zostały skrócone, napisane prostym i zrozumiałym językiem. Zamieszczono tu adaptacje utworów Hansa Christiana Andersena, Charles’a Perraulta, braci Grimm, Jeana de la Fontaine’a i wielu innych. 


Bardzo podoba mi się forma kalendarza i uważam, że także spodoba się maluchom ze względu na codzienny rytuał, który można wprowadzić i tym samym zachęcać od najmłodszych lat do czytania. Na uwagę zasługuje również piękne wydanie w twardej oprawie utrzymane w pięknych, kolorowych barwach, z subtelnymi rysunkami. 


Wspaniała publikacja. Jestem zachwycona i będę Wam codziennie o niej przypominać, gdyż myślę, że takie klasyki warto mieć u siebie na półce. Prawie 400 stron wspaniałej lektury zarówno dla małych, jak i dużych. Przepiękny zbiór ponadczasowych utworów :) Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)