13.10.21

Anna Skiba, Na językach zwierząt. Historyjki logopedyczne

Anna Skiba, Na językach zwierząt. Historyjki logopedyczne

Wydawnictwo Mamania

Okładka twarda 

Ilość stron 40 


Anna Skiba jest neurologopedą klinicznym i specjalistką wczesnej opieki logopedycznej. Zajmuje się diagnozą i terapią dzieci z wadami wymowy i zaburzeniami komunikacji. Jest popularyzatorką wiedzy o rozwoju dziecka.


Coraz więcej dzieci cierpi na wady wymowy lub kwalifikuje się na terapię logopedyczną. Istnieje wiele przyczyn takie jak papkowata dieta, brak treningu gryzienia i żucia, używanie smoczków po 1 roku życia, picie z kubków niekapków po specyficzny sposób spędzania wolnego czasu jak nadmierne korzystanie z tabletów, telefonów i telewizji. 

Pierwszym treningiem narządów mowy jest jedzenie (ssanie, połykanie, dogryzanie, gryzienie i żucie). „Na językach zwierząt” to krótkie historyjki o zwierzętach i ch przysmakach - mamy tutaj świnki morskie, kotka, konia, małpę, wiewiórki, barana, krolika, pandę, chomika oraz jelenia. Coś im się przykleja do zębów, coś kręci w nosie, jak mogą sobie pomóc? Trzeba trenować buzie i języki! Na końcu znajduje się zabawa, w której należy pomoc zwierzakom odnaleźć ich przysmaki. A także ważne informacje dla rodziców odnośnie wad wymowy i terapii logopedycznej. 


Książka jest pięknie wydana z kolorowymi ilustracjami i sympatycznymi bohaterami. Jeśli podejrzewacie, że Wasze dziecko ma wady wymowy to może być pierwszy krok do ich poprawy. Urocza publikacja. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)