26.10.21

Amanda Wood, Świat człowieka

Amanda Wood, Świat człowieka

Nasza Księgarnia

Okładka twarda 

Ilość stron 112


„Świat człowieka” wyszczególnia się jako „kompendium cudów z dziejów ludzkości” i z pewnością absolutnie do tego pasuje!


To jedna z tych książek, których nie można się powstrzymać od przekartkowania – potężne i piękne wydanie, kredowy papier, kolorowe ilustracje, niesamowita prezentacja, która jest integralną częścią wydawnictwa.


Autorka dokonuje przeglądu historii ludzkości i pomaga zbudować obraz, dlaczego ludzie są najskuteczniejszym gatunkiem na planecie. Śledzi rozwój rolnictwa, a także początki pisma i religii, rozwój technologii i współczesność. To niesamowicie zachęcające i bez względu na to, którą stronę otworzysz, będziesz podążać ścieżką przez książkę do różnych powiązanych czasów.


W tej książce podoba mi się to, że można ją czytać w sposób linearny, od pierwszej strony, albo otwierać na dowolnej stronie i podążać ścieżką.


Każdy rodzaj informacji został wyróżniony innym kolorem.

-pomarańczowy - poświęcony historii ludzkości od początków ewolucji człowieka po życie w średniowiecznym mieście 

-żółty - postępy w sztuce i kulturze od rozwoju pisma po wielkich twórców renesansu 

-niebieski - opisuje naukę, handel i technologię od pierwszych wynalazków do najstarszych szlaków handlowych. 


Jest to rodzaj książki, która jest idealna do przeglądania, a także zagłębiania się w tematy i doskonała dla ciekawskich dzieci. Zbliżają się Święta, więc myślę, że może być pięknym prezentem. Oszałamiające wydanie. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)