20.10.21

Małgorzata Musierowicz, Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę 2
Małgorzata Musierowicz, Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę 2

HarperCollins Polska

Okładka twarda 

Ilość stron 344


Jeżycjadę czytałam ostatnio w 2019 roku i myślę, żeby ponownie ją sobie odświeżyć. 

Ale na ten moment jestem na świeżo po kolejnym tomie „Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę 2”. Kolejna przepyszna lektura. 


Po otworzeniu ukazuje się naszym oczom mapa z zaznaczonymi ważnymi miejscami wspomnianymi w Jeżycjadzie. Tak samo jak poprzedniczka Książka ułożona jest alfabetycznie. Pod literkami zostały ukryte prawdziwe historie, rodzinne zdjęcia, pamiątki, anegdotki, listy. Autorka znów czule się wypowiada o swojej mamie i bracie Stasiu, ale też poznajemy dziadka Walentego. Okazuje się, że pani Małgorzata jest małomówna, ale kocha pisać listy. Korespondowała m.in. z Miloszem, Szymborską, Przyborą, księdzem Twardowskim. Ale to tylko naprawdę skromna część tej encyklopedii. 


Jeśli chcecie poznać niepublikowane dotąd ilustracje, ciekawostki, cytaty, anegdotki to koniecznie zaopatrzcie się w to cudowne wydanie. Naprawdę warto. 


Grube kartki, twarda oprawa stanowi piękne wydanie, które wprost zatyka dech w piersiach.  W najnowszej książce Małgorzaty Musierowicz również znajdziemy mnóstwo smaczków. Fani z cała pewnością pokochają te książkę :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)