22.10.21

Dlaczego? Kiedy? Jak? Odkrywamy kosmosDlaczego? Kiedy? Jak? Odkrywamy kosmos 

Wydawnictwo SAM

Okładka twarda 

Ilość stron 16 


Temat „kosmosu” powoli zaczyna być dla nas ważny i to już czwarta książka w naszej kolekcji. I jestem bardzo zadowolona, gdyż tak jak w przypadku dzieci, ciągle się uczę: ile czasu zajmuje promień słońca krążący wokół Ziemi, jak długo trwa sekunda światła i dlaczego Pluton nie jest już w końcu planetą.


„Dlaczego? Kiedy? Jak? Odkrywamy kosmos” to Tekturowa książka z wieloma klapkami do odkrycia i wieloma ekscytującymi szczegółami dotyczącymi kosmosu, działania rakiet czy życia w kosmosie dla dzieci od 3 lat.

Wybierz się  w podróż w kosmos i poznaj różne otaczające nas planety, słońce, księżyc i gwiazdy oraz poleć na księżyc rakietą. Wybierz się na spacer w skafandrze kosmicznym, możesz też przejechać się księżycowym samochodem, a potem dowiesz się wielu informacji  o stacji kosmicznej. Chcesz zostać astronautą, to możesz uważnie przeczytać kilka następnych stron i sprawdzić, czy się do tego nadajesz.Wielu badaczy leci w kosmos, aby przeprowadzać eksperymenty, które są następnie rozwijane na Ziemi, aby poczynić postępy dla ludzi.


Ta wspaniała książka odkrywcza dostarcza wyczerpujących odpowiedzi na wiele pytań dzieci i uzupełnia je wspaniałymi obrazkami. Dzięki wielu składanym klapkom umożliwia odkrywanie dodatkowej wiedzy. Nadaje się dla dzieci w wieku około 3 lat i starszych,  bo wtedy mogą samodzielnie czytać krótkie teksty i odkrywać książkę na nowo!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)