29.10.21

Michele D’Ignazio, Nowa praca świętego Mikołaja

Michele D’Ignazio, Nowa praca świętego Mikołaja

Nasza Księgarnia

Okładka twarda 

Ilość stron 96 


„Nowa praca Świętego Mikołaja” to genialna, przenikliwa i zabawna lektura dla dzieci, ale i dla dorosłych, którzy, krótko mówiąc, nigdy nie przestają wierzyć, że w pozornie prostych rzeczach jest ukryta największa magia.


Bardzo kocham książki dla dzieci, tak bardzo, że uważam je za najgłębsze i najbardziej magiczne w historii. „Nowa praca Świętego Mikołaja” to nie tylko książka dla dzieci, którą naprawdę doceniam, ale jedna z pierwszych świątecznych w tym roku.

Zabawna i mądra historia autorstwa Michele D'Ignazio jest naprawdę genialna i daje do myślenia, która zaangażuje najmłodszych, ale także starszych czytelników, którzy będą mieli przyjemność mieć tę powieść w swoich rękach.


Bohaterem opowieści jest właśnie najsłynniejszy Święty Mikołaj, który w okresie, w którym technika próbuje zająć miejsce magii, otrzymuje list wzbudzający największy postrach - wypowiedzenie. Wypalenie Świętego Mikołaja?! Ale czy to możliwe?! Czy to legalne?. Oczywiście tak, biorąc pod uwagę, że Międzynarodowa Służba Pocztowa nie miała skrupułów, więc Święty Mikołaj za jednym zamachem znalazł się bez pracy. Ten, kto jest dobry z natury, nie straci serca i próbując nadążać za coraz bardziej przesiąkniętymi technologią czasy, zacznie wysyłać swoje CV (nieco niezgrabnie, muszę przyznać) i angażować się w najróżniejsze zlecenia . I tak na przykład Święty Mikołaj wyobrazi sobie siebie jako kelnera, nawet jeśli jego fizyczna wielkość i niechęć do obcinania długiej brody będzie oznaczać koniec kariery, która nawet się nie zaczęła. Wśród wielu zbadanych dzieł, jednak ten, który zmieni historię, będzie tym, w którym nasz Święty Mikołaj stanie się nowym śmieciarzem.


Odtąd historia opowiedziana przez Michele D'Ignazio ożyje, historia, jak powiedziałam, naprawdę genialna, nowa i zdecydowanie ekscytująca, pełna pomysłów ukrytych na każdej stronie, pomysłów do refleksji, które być może okażą się jeszcze ważniejsze dla mniej młodych czytelników, ale czy to nie jest prawdziwa magia książek dla dzieci?!


Między dowcipami a przezabawnymi scenami książka na długo pozostanie w sercach czytelników. 


Wzbogacona o bardzo nowoczesne (a zatem bardzo pasujące do historii) ilustracje Sergio Olivottiego, historia mówi o drugiej szansie, o odwadze potrzebnej do ponownego zaangażowania się po upadku, zawsze znajdując w sobie siłę, by spróbować, wymyślić siebie na nowo i tym samym się rozwijać.


Nigdy nie trać serca, nigdy nie poddawaj się pesymizmowi, nie wolno się poddawać! Jak uczy nas Święty Mikołaj, najsilniejsze upadki prowadzą do największych podjazdów, które wymagają jednak siły, odwagi, determinacji, chęci zaangażowania i zdecydowanie dużej wyobraźni.


Jeśli szukasz dobrze napisanej i zredagowanej powieści dziecięcej, wzbogaconej o nowoczesne i efektowne ilustracje, które mrugają do czytelnika, uważam, że nowa powieść Michele D'Ignazio jest idealna. Opowiada o zmianach, nieuniknionych, które stawia przed nami życie i zachęci do stawienia im czoła z ufnością, lekcja, którą z pewnością warto zapamiętać, bez względu na wiek. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)