11.10.21

Anna Włodarkiewicz, Cztery pory roku ToliAnna Włodarkiewicz, Cztery pory roku Toli

Wydawnictwo Zielona Sowa

Okładka twarda 

Ilość stron 160 


Od dawna chciałam sięgnąć po książki o Toli autorstwa Anny Włodarkiewicz. Swego czasu zostały wydane w pojedynczych tomach. Jednak mnie podoba się to grubsze wydanie w twardej oprawie, które pięknie prezentuje się na półce :) Książkę zamówiłam w księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl :)


Tola ma około 4 lat i jest w wieku przedszkolnym. Dziewczynka jest urocza, rezolutna, zabawna i ciekawa otaczającego świata. Wraz z rodzicami mieszka w kamienicy.


Książka składa się z 4 dużych rozdziałów, czyli wiosny, lata, jesieni i zimy. Wiosną Tola pracuje z dziadkami ogródku, bawi się z psem Waflem, jeździ na wycieczki rowerowe. Część o lecie rozpoczyna burza, podczas której każdy mial lekko spocone ręce ;) to również wyjazd Toli nad morze wraz z rodzicami, dziewczynka zaprzyjaźnia się z pewnym chłopcem. To także spędzenie czasu z ciocia i wujkiem. Jesienią Tola zbiera kolorowe liście i kasztany, gotuje zupę dyniową razem ze swoją mamą i buduje karmnik dla sikorek. Zima u Toli jest naprawdę magiczna - pełna śniegu, jazdy na sankach i łyżwach. To także klimat i przygotowanie do Świąt, przygotowywanie potraw, oczekiwanie na gości i prezenty…


Każdy z pór roku ukazanych w książce składa się z kilku opowiadań. Nie znałam ich wcześniej, ale mnie oczarowały. Tola i jej rodzina to taka normalna, ciepła rodzina, która ma zwykłe problemy i mierzy się z codziennością, która jest zwyczajna. Nie mamy tu jakiś fajerwerek, a spokój i wychowanie w duchu rodzicielstwa bliskości, bo rodzice spędzają dużo czasu z Tolą. To kochająca się rodzina, gdzie wszyscy mogą na siebie liczyć. 


Na uwagę zasługują również piękne ilustracje, które oddają zarówno treść jak i klimat opowiadań. A dzięki dużej czcionce starsze dziecko może ją samodzielnie czytać. 


Książka ta wjeżdża na półkę, bo takie wartościowe wydania warto mieć ;) Idealnie sprawdzi się także jako prezent. Koniecznie sprawdźcie ofertę książek dla dzieci w księgarni  TaniaKsiazka.pl ;)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)