20.5.17

Kupić czy nie kupić?


Keri Smith, Zniszcz ten dziennik. Nowy
06.06.2017
Grupa Wydawnicza K.E. Liber


Czy zniszczyłeś już swój dziennik? Niszczysz tylko okazjonalnie? A może jeszcze nigdy tego nie próbowałeś? W każdym przypadku przed tobą całkiem nowe, niezwykłe doświadczenie! Nadchodzi rewolucja! Nadchodzi nowy rozdział w historii kreatywnej destrukcji! Nadchodzi "Zniszcz ten dziennik. Nowy". 

"Zniszcz ten dziennik. Nowy" to specjalny prezent na 10-lecie kultowego międzynarodowego bestsellera autorstwa kanadyjskiej artystki Keri Smith, który odmienił życie ponad 7 milionów ludzi na świecie i na zawsze zmienił tradycyjne postrzeganie książki. 

Wypróbuj "Zniszcz ten dziennik. Nowy", teraz kolorowy i pełen nowych zadań, zmienionych poleceń oraz tych najbardziej ulubionych w innej wersji. Odkryj nowe wskazówki do przekształcania, modyfikowania i rozwijania swojej kreatywności! Wyraź siebie w kolorze! Zbierz kolory i zmieszaj je z błotem, określ kolor swojego nastroju, rób kolorowe wyplatanki i testuj wszystkie barwy, które wpadną ci w ręce. Zanurz się, ubrudź i baw się!


*
Jenn Diaz, Matka i córka
06.06.2017
Prószyński Media


Opowieść o skomplikowanej egzystencji i relacjach czterech kobiet i o kruchości rodziny. 
Gloria, Dolores, Natalia i Ángela uczą się żyć bez mężczyzny – ojca, męża, brata. Gdy odchodzi Ángel, głowa rodziny, tracą przewodnika, rozjemcę, oparcie i poczucie bezpieczeństwa. Każda z nich inaczej pojmuje świat i miłość, inaczej wyraża swoje uczucia. Jenn Díaz opowiada o losach czterech kobiet, silnych i kruchych zarazem, o tym, jak mierzą się ze stratą, jak zapełniają ogromną pustkę po stracie najważniejszego mężczyzny w ich życiu, jak radzą sobie z poczuciem osamotnienia i głodem miłości.


*
Ewa Górniak Morgan, Venice my love
7.06.2017
Esteri


Dlaczego Wenecja? Dlaczego miłość? Wenecja to sen, który się spełnia, talizman szczęścia, ikona piękna, miesiąc miodowy. To wspólny język, bo piękno łączy. Wenecja ucieleśnia nasze miłości, spełnione i niespełnione, i jest sceną w teatrze naszych pragnień. W Wenecji, prawdziwej lub wyobrażonej, każdy jest gwiazdą, bo gra w najpopularniejszym filmie na świecie. Wystarczy przywołać jej imię, a oczy otwierają się szerzej.

*
Cecily Wong, Diamentowa Góra
08.06.2017
Wydawnictwo Kobiece


Egzotyczna i liryczna opowieść, która w zaskakujący sposób odsłania arkana okrutnej klątwy i niezwykłej tajemnicy. 

Na początku XX wieku zamożny klan Leongów opuszcza w popłochu Chiny i wyrusza na Hawaje, zostawiając prężnie działające przedsiębiorstwo. Udaje im się uniknąć oblężenia przez japońskie władze, ale starożytna klątwa nie wypuszcza ich ze swoich szponów, podążając z nimi przez ocean. Legenda głosi, że każdy człowiek przypisany jest jednej osobie na świecie. Jeżeli wybierze inaczej, marny jego los. Pasmo błędów popełnianych przez członków rodu Leongów pozostawia skazy na dziejach całej rodziny. Na tle magicznej i nieodgadnionej, ale bynajmniej nie bajkowej scenerii rozgrywa się spektakl miłości, szokujących kłamstwa, okrutnych strat, heroicznych czynów i ogromnej nadziei. Marionetkami są członkowie klanu Leongów, a za sznurki pociąga widmo okrutnego uroku rzuconego na rodzinę. 

Fenomenalna saga rodzinna, która przedstawia hawajskie krajobrazy oraz cały wachlarz osobowości.


*

Diane Chamberlain, Światło nie może zgasnąć
8.06.2017
Prószyński MediaCzy warto strzec tajemnic za wszelką cenę?
Czy zemsta przynosi ulgę?
Czy można wybaczyć zdradę?
Doktor Olivia Simon kończy właśnie dyżur na pogotowiu. Mąż czeka na nią ze świąteczną kolacją. Od miesięcy między nimi się nie układa. Ona stara się ratować swoje małżeństwo, ale Paul nie ukrywa swojej fascynacji artystką Annie O'Neill. Olivię zatrzymuje jednak w pracy nagły przypadek. Kobieta postrzelona w klatkę piersiową, w której lekarka rozpoznaje piękną Annie O'Neill. Stan rannej jest krytyczny, dlatego Olivia decyduje się na natychmiastową operację. Mimo to Annie umiera. 

Czy Olivia zrobiła wszystko, by ją uratować? To pytanie zadaje jej Paul, obsesyjnie zakochany w Annie. O to zapyta ją także Alec O'Neill, który widział w Annie idealną żonę i matkę. A czy sama Olivia pewna jest odpowiedzi? Stara się podążać śladami swojej rywalki, by zrozumieć fascynację swojego męża. Annie dopiero po śmierci pozwala bliskim zrozumieć, jaka była naprawdę. Poznają jej pilnie strzeżone tajemnice, które odmienią ich życie na zawsze. 

"Miłośnicy powieści Jodi Picoult z przyjemnością przeczytają misternie skonstruowaną historię rodzinną, z mistrzowsko sportretowanymi postaciami oraz zaskakującymi zwrotami akcji, które do samego końca trzymają czytelnika w niepewności". 
"Stylist"


*
Katarzyna Puzyńska, Czarne narcyzy
13.06.2017
Wydawnictwo Filia


Brodnica przygotowuje się do obchodów lipcowego Święta Policji. Daniel Podgórski nie ma jednak powodów do radości. Niektórym ludziom bardzo zależy, żeby jak najszybciej zapomniał o zamkniętej już sprawie śmierci trójki bezdomnych. Przy każdym z ciał z jakiegoś powodu pozostawiono niewielkie wahadełko. Pewna dziennikarka sugeruje policjantowi, żeby szukał odpowiedzi w opuszczonym domu ukrytym w leśnej gęstwinie. Miejscowi wierzą, że to miejsce nawiedzane przez diabła. Kobieta wkrótce znika bez śladu, a Podgórski wraz z byłą komisarz Kopp odnajduje kolejne ciało. Co ma z tym wspólnego niepokojąca wiadomość, którą Weronika Nowakowska otrzymuje od nieznanego nadawcy? Dlaczego drobny złodziejaszek ginie tego samego dnia, kiedy wychodzi z więzienia? I jakie znaczenie dla sprawy mają czarne narcyzy?

"Czarne narcyzy" to ósmy tom sagi kryminalnej o policjantach z Lipowa. Opowieści o Lipowie łączą w sobie elementy klasycznego kryminału i powieści obyczajowej z rozbudowanym wątkiem psychologicznym. Porównywane są do książek Agathy Christie i powieści szwedzkiej królowej gatunku, Camilli Läckberg. Prawa do publikacji serii sprzedane zostały do ponad dwudziestu krajów.


*
Deborah Moggach, Przemilczane tajemnice
13.06.2017
Wydawnictwo Rebis


"Nikt na świecie nie zna naszych tajemnic... nie wie, że ja zrujnowałam życie Bev, a ona moje". 
Życie uczuciowe Petry zawsze było katastrofą i nawet teraz, kiedy skończyła sześćdziesiąt lat, tak nim kieruje, że w dalszym ciągu układa się ono dramatycznie. Mimo to Petra nieoczekiwanie zakochuje się w Jeremym, dobrym znajomym z dawnych lat, który przyjeżdża w odwiedziny z zagranicy. Czyżby fatalne zrządzenie losu? Jeremy jest bowiem mężem Beverly, jej najlepszej przyjaciółki. 
Ledwie Petra zaczyna się czuć komfortowo w swoim najszczęśliwszym dotychczas związku, a nagle z powodu nadzwyczajnych okoliczności musi wyjechać do Afryki Zachodniej, do Beverly, którą od pewnego czasu w sposób oczywisty oszukuje. 
Jednocześnie w dwóch zupełnie innych częściach świata, dwie kobiety również próbują unieść na barkach ciężar zakłamania: w Teksasie Lorrie podejmuje decyzję o udziale w największej w swoim życiu mistyfikacji, a w Chinach Li-Jing stara się dociec, co właściwie robi jej mąż podczas swoich służbowych podróży do Afryki Zachodniej... 
Okazuje się, że każdy, niezależnie od tego, w którym miejscu na świecie żyje, nosi w sobie przemilczane tajemnice. Czy zatem można wierzyć Bev, czy w ogóle komukolwiek można ufać?


*
Samantha Young, Wszystko, co w  Tobie kocham
14.06.2017
Burda


Witamy ponownie w Hartwell, spokojnym, nadmorskim miasteczku, idealnym miejscu, gdzie można uciec od wszystkiego i znaleźć uczucie, na które wcale nie czekałaś... 

Bailey Hartwell ma wiele powodów do zadowolenia – odnosi sukcesy w interesach, ma grono oddanych przyjaciół i stałego chłopaka, chociaż po dziesięciu latach ich niezobowiązujący związek wydaje się nieco nudny i skostniały. Jedynym niepokojącym elementem w jej życiu jest przystojny biznesmen Vaughn Tremaine. Bailey uważa, że ten przybysz z Nowego Jorku patrzy na wszystkich z góry, a ją uważa za prowincjonalną gęś. Jednak kiedy doświadcza niespodziewanej zdrady ze strony bliskiej osoby, zaskoczona stwierdza, że Vaughn to całkiem przyzwoity facet. 

Vaughn podziwia Bailey za fantazję, niezależność i lojalność. Im więcej budzi w nim namiętności, tym częściej wchodzi z nią w konflikty. Każdy jej gest i słowo działa na niego jak afrodyzjak. Jednak dramatyczne przeżycia z przeszłości sprawiają, ze Vaughn postanawia odejść, bojąc się, że ją skrzywdzi. Bailey, która przeżyła w życiu zbyt wiele rozczarowań, także rezygnuje z walki, wbrew swojej naturze. 

Kiedy Vaughn zdaje sobie sprawę, że popełnił największy błąd swojego życia, postanawia za wszelką cenę przekonać Bailey, że taka miłość, jaka ich połączyła, zdarza się tylko raz w życiu.


*
JP Delaney, Lokatorka
14.06.2017
Wydawnictwo Otwarte


Idealne mieszkanie. Wymarzona lokatorka. Doskonała zbrodnia.
Emma już nie mieszka przy Folger Street 1, na jej miejsce wprowadza się Jane. Obie lokatorki, obecna i była, są do siebie bardzo podobne: kolor włosów, rysy twarzy, pragnienie rozpoczęcia wszystkiego od nowa. Ultranowoczesne mieszkanie wymaga dostosowania się do surowych reguł narzuconych przez właściciela, ale wydaje się idealne do porządkowania życiowego chaosu. Kobiety łączy coś jeszcze – enigmatyczna więź z właścicielem apartamentu. Jednak po pewnym czasie obok pożądania pojawia się niepewność i niepokój. Co różni Emmę i Jane? Emma już nie żyje, Jane jeszcze tak. 


*
Magdalena Kordel, Wilczy dwór.  Córka wiatrów
14.06.2017
Wydawnictwo Znak


O przeszłości, która zmienia wszystko. 
Nowa seria autorki bestsellerowego "Anioła do wynajęcia". 
Życie Konstancji już raz legło w gruzach. Dzięki własnej sile i determinacji stanęła na nogach. Jest panią dużego majątku, ale trzyma się na uboczu, wiedzie spokojne, choć samotne życie. Jej powiernicą jest stara ochmistrzyni Pelasia. 
Kiedy po wielu latach do jej dworu przyjeżdża Jan, Konstancja jest przekonana, że stoi za tym coś więcej niż chęć spotkania się z dawną miłością. Z niezwykłą siłą wracają wspomnienia i uśpione uczucia: rozpacz po śmierci męża, powstanie listopadowe, rozstanie z najlepszą przyjaciółką. Wizyta Jana sprawia, że Konstancja zaczyna inaczej patrzeć na otaczający ją świat i ludzi, dostrzega sprawy, które dotąd umykały jej uwadze. A to dopiero początek zmian. Co musi się stać, by jej życie wróciło do dawnego rytmu?
Pierwszy tom nowej serii "Wilczy dwór" Magdaleny Kordel to wciągająca opowieść o długo skrywanych tajemnicach, a także o sile więzi, magii wspomnień i meandrach uczuć. Dzięki niej przeniesiesz się do świata ponadczasowych emocji.


*

Amanda Prowse, Trzy i pół sekundy
14.06.2017
Wydawnictwo Kobiece

Wzruszająca opowieść, która mogłaby zatrzymać bicie serca każdego z nas
Grace i Tom Penderford to zgodne i szczęśliwe małżeństwo, które mieszka w sielankowym domu na angielskiej prowincji, wychowując córeczkę Chloe. Mała dziewczynka jest ich oczkiem w głowie. 
Wkrótce po trzecich urodzinach Chloe świat rodziny legnie w gruzach. Dziecko zapada nagle na sepsę, która na zawsze rozbija szczęśliwą rodzinę, odbierając rodzicom ukochaną córeczkę. Co trzy i pół sekundy podstępna choroba zabija jednego człowieka na świecie. 
Stojąc w obliczu niewyobrażalnej tragedii, Grace i Tom muszą nauczyć się radzić sobie z cierpieniem. Obydwoje za wszelką cenę będą starać się ocalić swoje serca i walczyć o wspólną przyszłość.


*
Brittainy C. Cherry, Woda, która niesie ciszę
21.06.2017
Wydawnictwo Filia


Ulotne chwile. Nasze życie jest tylko ich sumą. Niektóre są bolesne, pełne cierpienia. Inne piękne, pełne nadziei i przyszłych obietnic. 
Miałam w życiu wiele ważnych, zmieniających, stawiających przede mną wyzwania chwil. Momentów, które przerażały i pochłaniały. Jednak największe z nich – najbardziej wzruszające i chwytające za serce – dotyczyły jego. 
Miałam dziesięć lat, gdy straciłam głos. Skradziono dużą część mnie, a jedyną osobą, która naprawdę mnie słyszała, był Brooks Griffin. Stanowił światło moich mrocznych dni, był obietnicą jutra, dopóki jego samego nie spotkała tragedia. Dramat, który zatopił go w morzu wspomnień. 
Oto historia chłopaka i dziewczyny, którzy kochali siebie nawzajem, ale nie kochali samych siebie. Opowieść o życiu i śmierci. O miłości i niedotrzymanych obietnicach. O chwilach.


 *


Tyle książek, że już się nie mogę doczekać ;) A Wam co wpadło w oko?

Buziaki, Paulina

42 komentarze:

 1. Mi nic, bo mi wpaść nic obecnie nie może. Już myślałam, że zacznę wychodzić z półkowych zaległości, a ledwo wczoraj dostałam trzy nowe sztuki - całą Trylogię Husycką.

  OdpowiedzUsuń
 2. "Diamentowa góra" wydaje się bardzo interesująca. Być może znajdzie się w mojej biblioteczce.
  Pozdrawiam!
  recenzje-zwyklej-czytelniczki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Jedynie Lokatorka wpadła mi w oko. Ale to i lepiej, może wreszcie wybiorę się do biblioteki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kilka tytułów z twojej listy bardzo mnie zaciekawiło, muszę sobie koniecznie się za nimi porozglądać ;)
  Buziaki ;*
  bookowe-love.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Nowa Chamberlain i Cherry bardzo mnie kuszą :D Prawdopodobnie w te ksiązki się zaopatrzę i jeszcze kilka innych ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Z tej listy to na pewno, Samantha Young i Brittainy C. Cherry zawita u mnie. Po za tym ja czekam jeszcze na ''Przyszłość Violet & Luke'a'' Jessici Sorensen :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nic nie wpadło mi w oko z tej listy, ale za to mam zaległości czytelnicze.

  OdpowiedzUsuń
 8. "Wszystko co w tobie kocham" i "Lokatorka" to książki które mam nadzieję, ze już nidługo do mnie trafią :)
  Pozdrawiam
  http://onlybooks-jdb.blogspot.com/2017/05/krol-krukow.html

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja w czerwcu czekam oczywiście na nową książkę Cherry (nie może być inaczej) i na Samanthę Young z nadzieją, że jednak w tej części wróci do swojego ja, które skradło serca czytelników :) Książka o Wenecji <3 Cudo, ale... wolę jej chyba nie tykać, bo się zapłaczę, że mnie tam nie ma :P
  Poza tym w czerwcu czekam jeszcze na "Grzech pierworodny" drugą części książki Ani Szafrańskiej i na "Serce ze szkła" Emmy Scott wydanej nakładem wyd.Filia. No i to by było na tyle :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obyśmy się nie zawiodły na tych wszystkich pozycjach :D

   Usuń
  2. Oby! Bo jakoś ostatnio wszystkie te książki, albo spadają z poziomu, albo to zmęczenie materiału i człowiek już się zrobił tak wymagający, że nic go w pełni nie satysfakcjonuje :P

   Usuń
 10. Osobiście odliczam już dni do premiery Lokatorki :).

  Pozdrawiam
  zakladkadoksiazek.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. Jakoś nic mnie nie zainteresowało. Może w końcu nadrobię zaległości :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Osobiście czytałam "Lokatorkę" i polecam bardzo! :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Jest kilka książek, które chciałabym przeczytać. Na razie bylam na Targach i kupiłam aż 5 książek. Naprawdę nie wiem, kiedy to przeczytam. Na dodatek dostałam katalogi wydawnicze i zaznaczyłam książki, które koniecznie muszę przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba życia nam nie starczy na te wszystkie książki :D

   Usuń
 14. O matko, staram się już nie przeglądać nowości, bo mam tyle książek w domu, że powinnam mieć blokadę konta. I to nie tylko bankowego, ale również bibliotecznego. I w ogóle nie tylko ja, ale moje książkowe przyjaciółki zdecydowanie też! :D Oczywiście, że wpadła mi w oko nowa książka Pani Puzyńskiej, ale "na szczęście" mam zaległości z poprzednimi tomami, świetnie brzmi "Lokatorka" i jestem ciekawa "Córki wiatrów". ;) Dalej nawet nie patrzę, bo jeszcze coś znajdę! xD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skąd znaleźć czas? ?? :D i pieniądze? :D cha cha

   Usuń
 15. "Diamentowa góra" intryguje, tym bardziej, że mam ochotę na tego typu lekturę :)

  OdpowiedzUsuń
 16. "Woda, która niesie ciszę" - mój absolutny numer 1. Przeczytałam poprzednie części serii Żywioły i tej nie mogę odpuścić. Poza tym nie wyobrażam sobie także pominąć nowej książki pani Puzyńskiej. Głęboko wierzę w to, że spodoba mi się tak samo, jak i poprzednie tomy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To trzymam kciuki, żeby książki spełniły Twoje oczekiwania :*

   Usuń
 17. Zaintrygowała mnie "Matka i córka". Zapewne kiedyś po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 18. Nowości zawsze mnie kuszą. Ciężko się powstrzymać.

  OdpowiedzUsuń
 19. W czerwcu sobie odetchnę i nadrobię zaległości na półkach, bo interesuje mnie tylko "Woda, która niesie ciesze" :)
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 20. Na pewno książka Diane Chamberlain. Już się jej nie mogę doczekać.

  OdpowiedzUsuń
 21. Widzę tu wiele interesujących książek i bardzo intryguje mnie "Lokatorka" :)

  OdpowiedzUsuń

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)