26.5.22

Tove Jansson - Muminek i nowy przyjaciel // Muminek i tajemnica lata

Tove Jansson - Muminek i nowy przyjaciel // Muminek i tajemnica lata

HarperKids Polska

Okładka miękka


Nie ma osoby, która nie zna Muminkow. Dlatego dzisiaj chciałabym Wam pokazać dwie urocze książeczki - idealne do czytania przed snem. 


„Muminek i Nowy Przyjaciel” to urocza opowieść o przyjaźni. Historia opowiada o tym, jak Muminek i Ryjek znajdują list w butelce i wyruszają na poszukiwanie tajemniczego nowego przyjaciela.


To naprawdę świetny pomysł na opowiadanie, właśnie o roli, jaką zazdrość może odgrywać w przyjaźni, to powszechne uczucie wśród małych dzieci ze względu na ich brak zrozumienia. Wspaniale było pokazać i wyjaśnić dzieciom za pomocą książki, że można mieć więcej niż jednego przyjaciela i nie trzeba być z nimi cały czas.


Widząc obie strony historii z Muminkiem bawiącym się, ale wciąż myśląc o swoich przyjaciołach i przyjacielu, którzy stają się smutni i trochę zazdrośni, pomaga to dzieciom dostrzec, że żadne z nich nie próbuje siebie nawzajem skrzywdzić i myślę, że ilustracje naprawdę pomagają wyjaśnić tę sytuację. Sa wręcz fantastyczne i tak jak można się spodziewać, zabawne i piękne dla oka. Ulubioną częścią dzieci było zobaczenie skarbu, który znalazł Muminek.

Idealna książka z genialnym przesłaniem.Muminek i tajemnica lata 


Jest długie, leniwe letnie popołudnie w Dolinie Muminków i cała rodzina odpoczywa na świeżym powietrzu. Ale nagle cenny notatnik i wieczne pióro Taty Muminka znikają, a ogród zaczyna być niespotykanie chłodny. Czy Muminek i jego przyjaciele rozwiążą tę zagadkę?


W naszej biblioteczce mamy już kilkanaście książek o Muminkach. Ale już Jesteśmy wielkimi fanami właśnie tej serii, które są nieco uproszczonymi, pięknie kolorowymi wersjami oryginalnych książek Tove Jansson (do których nie mogę się doczekać, kiedy sięgniemy, gdy mój prawie trzylatek będzie trochę starszy). To są nasze książki na dobranoc, ponieważ są kolorowe i interesujące, ale jednocześnie pocieszające i uspokajające. naprawdę urocza seria o Muminkach :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)