20.5.22

LM Montgomery, Ania ze Złotego Brzegu

LM Montgomery, Ania ze Złotego Brzegu 

Wydawnictwo Wilga 

Okładka twarda 


"Ania ze Złotego Brzegu" to szósta pod względem chronologii część cyklu o perypetiach Ani Shirley.


Minęło sporo lat, a Ania jest teraz matką pięciorga dzieci, a kolejne w drodze. Jej życie jest pełne, zajęte i w większości szczęśliwe. To książka, w której Montgomery zaczyna przenosić swoją uwagę z Ani na jej dziec. W ostatnich dwóch książkach z serii Ania i jej wyczyny skupiana się teraz na byciu żoną i matką; jej dzieci stają przed różnymi próbami, w których biorą udział zwierzęta domowe i przyjaciele.


Ania dokonuje oceny swojej śpiącej rodziny, podziwia dzieci i liczy błogosławieństwa. To miły moment w kręgu życia, gdy obserwujemy jej wyjście ze sceny środkowej, aby zająć miejsce na widowni w następnym rozdziale wspaniałej historii życia.


Bardzo miła rodzina, pomyślała Ania szczęśliwie, leżąc w swoim łóżku z dzieckiem obok siebie. Wkrótce znów będzie z nimi, lekkomyślna jak dawniej, kochać ich, uczyć ich, pocieszać. Przyjdą do niej ze swoimi małymi radościami i smutkami, rodzącymi się nadziejami, nowymi lękami, małymi problemami, które wydawały się im tak wielkie, i małymi złamanymi sercami, które wydawały się tak gorzkie. Znowu trzyma w dłoniach wszystkie nitki życia. 


Cudownie urocze wydanie! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)