18.5.22

Karen Homer, Gucci. Historia kultowego domu modyKaren Homer, Gucci. Historia kultowego domu mody 

Wydawnictwo Arkady

Okładka twarda 


To już kolejna część z serii o kultowych domach mody. Czytałam o Chanel, Louis Vuitton, a teraz czas na Gucci. 


Książka skupia się na światowej sławy włoskiej marki modowej Gucci, jak powstała i stała się popularna w dziedzinie luksusowych toreb i innych wyrobów skórzanych. Wspaniałe projekty, które zyskały zaprezentowane w tej książce, powstały pomiędzy rodzinnymi sporami, drastycznymi wydarzeniami na świecie i ciągłym odkrywaniem marki na nowo.

Publikacja to także wydanie w twardej oprawie, nieco większe niż A6, ale mniejsze niż A5. Tym razem okładka została zaprojektowana w dekadenckim, połyskującym złotym kolorze, który pasuje do ostentacyjnej, wyrazistej marki. Grzbiet książki jest również odpowiednio prosty z odpowiednim liternictwem. Wygląd zewnętrzny jest bardzo powściągliwy, ale wygląda na wysoką jakość. Środek jest zauważalnie bardziej kolorowy i żywy, zgodnie z nowoczesnym wizerunkiem marki. Zdjęcia całostronicowe, ale i mniejsze, zdjęcia produktowe – miks treści uniwersalny i zróżnicowany. Strony wykonane są z wysokiej jakości grubego, powlekanego papieru. Kolorystyka zdjęć wygląda na żywą i nasyconą.


W przeciwieństwie do egzemplarza Chanel, książka Gucci ma bardziej biograficzny charakter non-fiction, który sprawił, że poczułam się, jakbym czytała pełny zarys budowy i rozwoju marki Gucci, zamiast poznawać jej wnętrze. W związku z tym książka jest również nieco bardziej obszerna.


 Marka Gucci, która nieustannie się zmienia i która swoje początki miała od Guccio Gucci w segmencie skórzanym, jest tu prezentowana zupełnie inaczej, ze znakami towarowymi, szczególnymi wpływami, a także osobistymi dramatami, takimi jak morderstwo Maurizio Gucciego.


Wydawca kolejny raz mnie kupił. Nieco ekstrawagancki design okładki idealnie pasuje do marki, książka daje ciekawy wgląd w dom mody Gucci. Publikacja ta oferuje wgląd za kulisy światowej sławy marki, wpływy kształtujące, a także to, jak pomimo trudnych czasów marka zawsze była w stanie iść naprzód z bogactwem pomysłów. Dzięki szerokiej gamie zdjęć projektów, kolekcji wybiegów i produktów, wspaniale jest zatracić się między stronami. Dzięki wysokiej jakości wzornictwu książka ponownie przyciąga wzrok, a także świetnie nadaje się na prezent lub ozdobę dla miłośników mody. Ekscytujący wgląd w niezwykle interesujący dom mody, który nawet w trudnych czasach odradzał się jak feniks z popiołów. Zabawna, pięknie zaprojektowana, która jest warta każdego grosza i sprawia, że ​​chcesz więcej. Czekam na więcej. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)