12.5.22

Heather Pindar, Susan Batori, Krokodylom wstęp wzbronionyHeather Pindar, Susan Batori, Krokodylom wstęp wzbroniony 

Wydawnictwo Dwukropek 

Okładka twarda 

Ilość stron 


Nie mogliśmy się doczekać, aż dotrze do nas książka „Krokodylom wstęp wzbroniony”  autorki Heather Pindar i zilustrowana przez Susan Batori.


Wciągająca opowieść naprawdę spodobała się moim dzieciom i doprowadziła do wielu interesujących dyskusji, co moim zdaniem zawsze jest oznaką świetnej książki dla dzieci. Podstawowym założeniem jest to, że Zebra urządza przyjęcie i zaprosiła na nie wszystkich oprócz krokodyli. Moje dzieci uznały, że to niesprawiedliwe i że nie jest zbyt miło wykluczać ludzi z imprez lub zabaw.
Ale po co dodawać jedną lekcję życia, skoro można dodać kilka?! Okazuje się, że niegrzeczne krokodyle z opowieści chciały tylko pojechać, aby zjeść wszystkich pozostałych gości - to kolejna ciekawa dyskusja na temat łobuzów i tego, jak sobie z nimi radzić. Krokodyle z tej historii są równie przebiegłe, co niegrzeczne, więc przebierają się za inne zwierzęta, aby móc rozbić imprezę.


Kiedy już tam dotrą, bawią się tak dobrze, że zapominają o swoich ukrytych motywach i po prostu cieszą się grami towarzyskimi… tak jak my. W drodze do domu krokodyle nagle przypominają sobie, co planowali. Jak na złoczyńców, są bardzo bezczelni i rozśmieszają nas.


Ta szalona historia, która gwarantuje chichot, ale także poważne dyskusje na temat rzeczy, które mogą niepokoić małe dzieci, takie jak poczucie pominięcia w szkole i radzenie sobie z łobuzami. 


Mój 3-latek uwielbia tę książkę. Za każdym razem, gdy chichocze z krokodyli w fantazyjnych strojach i jest podekscytowany, widząc, czy krokodyle zostaną złapane! Ilustracje są jasne i szczegółowe, a krokodyle są tak ujmujące, że nie sposób się w nich nie zakochać. Naprawdę urocza książka, super nabytek do naszej biblioteczki i gorąco polecam. Świetny prezent urodzinowy również jako temat urodzinowy!


Koniecznie zajrzyjcie do nowości w TaniaKsiazka.pl Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)