19.5.22

Julia Donaldson, SuperrobakJulia Donaldson, Superrobak

Nasza Księgarnia 


„Superrobak” jest długi i silny i jest prawdziwym bohaterem,. Zawsze przychodzi na ratunek swoim przyjaciołom. Kiedy małej ropuszce grozi wypadek, zamienia się w lasso i odgarnia ją od nadjeżdżających kół. Innym razem żuk wpada do studni, a superrobak zamienia się w wędkę, aby go uratować. W rzeczywistości Superrobak może zmienić się we wszystko! 


Niestety, w pobliżu mieszka podły mag jaszczur i kiedy słyszy o supermocach Superrobaka, nakazuje swojemu słudze, aby go znalazł i schwytał. Jaszczur następnie każe kopać, aby Superrobak znalazł dla niego wiele ukrytych skarbów. Wszyscy owadzi przyjaciele Superrobaka są przerażeni, gdy dowiadują się, co się stało, i są zdeterminowani, by pomóc go uwolnić. Czy będą w stanie wymyślić sprytny plan i ocalić swojego przyjaciela ?


To kolejna bajeczna opowieść Julii Donaldson, którą świetnie uzupełniają wciągające ilustracje Axela Schefflera. Historia jest bardzo sprytna, a moi synowie było zachwyceni wszechstronnością Superrobaka w przekształcaniu się w tak wiele różnych postaci. Między innymi może zamienić się w huśtawkę, zjeżdżalnię, auto czy hula hop.

Podobnie jak w większości książek Julii Donaldson, historia jest całkowicie rymowana. Jest to świetne rozwiązanie dla małych dzieci, które pokochają dodawanie rymowanych słów na końcu każdej linijki. 


Ilustracje są idealne do tej historii jak Gruffalo czy Pan Patyk. Bardzo zabawne, z dużą dozą humoru i mnóstwem uroczych detali, na które trzeba zwrócić uwagę. Jedna z naszych ulubionych stron zawiera wiele zdjęć przedstawiających różne rzeczy, w które Superrobak może się zmienić.


Ogólnie rzecz biorąc, jest to wspaniała książka, do której dzieci i ich rodzice będą chcieli wracać. Jeśli masz już kolekcję Julii Donaldson i Axela Schefflera, na pewno zechcesz dodać do niej Superrobaka. 

.

.

Co myślicie ? :)

.

.

.

#superrobak #czaszdzieckiem #czytamy #czytaniejestfajne  #readingmylovepoleca #bookoftheday #kidsbookswelove #dziecisawazne #kochamtoczytam #bookstagrampl #childrensbook #czytamdziecku 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)