20.5.22

Marcin Przewoźniak, Poradnik małego skauta. Wszystko, co musisz wiedzieć, by przetrwać!
Marcin Przewoźniak, Poradnik małego skauta. Wszystko, co musisz wiedzieć, by przetrwać! 

Wydawnictwo Papilon 

Okładka miękka 


niedawno otrzymałam egzemplarz książki Marcina Przewoźniaka „Poradnik małego skauta” . Podtytuł brzmi: „Wszystko, co musisz wiedzieć, by przetrwać!” i to doskonale opisuje tę książkę. Każdego roku setki entuzjastów aktywności na świeżym powietrzu znajdują się w nieoczekiwanej sytuacji na świeżym powietrzu. Gubią się, są ranni lub utknęli na mieliźnie. Odcięci od reszty świata, aby przetrwać, muszą polegać na swoich umiejętnościach przetrwania. Jeśli znasz kogoś, kto interesuje się tematem przetrwania, jest harcerzem ta książka na pewno musi się znaleźć w jego zbiorach. 


Jak posługiwać się kompasem, jak rozpoznawać tropy zwierząt, jak zbudować szałas, jak rozpalić ognisko, jak przygotować prosty posiłek w lesie, jak spakować plecak, jak rozpoznać kierunek marszu itd., czyli... jak poradzić sobie na szlaku przygody.

Poradnik dla dzieci, który w przystępny i dowcipny sposób przekazuje wiedzę na temat otaczającego świata i zjawisk przyrodniczych oraz uczy, jak bezpiecznie zachować się w różnych sytuacjach. Zabawy, informacje, ciekawostki. Książkę wzbogacają fotografie pomagające np. rozpoznać rodzaje chmur i przewidzieć pogodę, oraz zabawne ilustracje, które ułatwiają zapamiętanie najważniejszych informacji. Niezbędnik dzielnych łowców przygód!
Publikacja ta składa się z 6 części . Oto przegląd informacji zawartych w książce:


Część 1 zatytułowana „Jakiś problem?” skupia się na ich rozwiązywaniu - jak ciąć, piłować, wbijać, wkręcać itp. Część 2 „Na wycieczce i na wakacjach” - wyczerpujacy rozdział jak się przygotować do wycieczki, jak udzielać pierwszej pomocy, jak zbierać grzyby itd. Cześć 3 „Jak się nie zgubić”. Część 4 „W szkole i po szkole?” - jak być dobrym przyjacielem i przestać być niewolnikiem komputera. Jak odmawiać i nie dać się skusić na podejrzane cukierki. Cześć 5 „Dobra zabawa” - na temat przygotowania przyjęcia. Część 6 „Wierzyć - nie wierzyć?” - zabawny rozdział o przesądach. 


Autor naprawdę wykonał kawał dobrej roboty. Poruszył wiele tematów w bardzo wyczerpujący i interesujący sposób. Całości dopełniają zabawne ilustracje i kolorowe zdjęcia. Szczególnie przydatny na wędrówkach po lesie ;) 


Książkę możecie kupić TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)