1.5.22

Jak to działa? traktor // jak to działa? Dinozaur

Jak to działa? traktor // jak to działa? Dinozaur 

Wydawnictwo Wilga 

Okładka twarda

Ilość stron 12


Książki z tej serii, czyli Jak to działa? Rakieta oraz Ciało okazały się hitami. 

I bardzo czekaliśmy na dwie najnowsze, tym bardziej że te tematy interesują moich chłopców ;)


Traktor 

Wykorzystując wykroje o różnych kształtach, w tym cały traktor, opony i kabinę, książka wprowadza młodych czytelników w różne części tej maszyny. Kolorowe ilustracje po obu stronach, a także wycięcia na tych stronach łączą się z prostymi słowami, aby zaangażować czytelników i zwiększyć ich wiedzę. Co najważniejsze, maluchy będą miały pewne pojęcie o działaniu traktorów, kiedy skończą ją czytać. A po zakończeniu mogą ją ponownie przeczytać, szukając pewnych elementów... Takie postępowanie zachęca do zwracania uwagi na szczegóły i rozwijania umiejętności wizualnych.Dinozaur 

Dinozaury były NIESAMOWITYMI stworzeniami. Teraz nawet najmniejsi czytelnicy mogą zajrzeć do wnętrza potężnego tyranozaura - najsłynniejszego ze wszystkich! Ciekawskie maluchy  pokochają ciekawostki  - od kiedy żył, aż do tego, jak silny był jego zgryz (ała!). Ta pełna drobiazgowych faktów i przystępnych informacji jest idealną książką dla maluchów zafascynowanych dinozaurami.


Każda strona ma wycięcie, a grube strony są idealne dla małych rączek, które je przewracają. Ilustracje są jasne i ciekawe. Tekst zawiera wystarczająco dużo szczegółów, ale jest łatwy do zrozumienia. Ta seria skradła nam serce, często do niej wracamy i mam nadzieję, że ukażą się jeszcze jakieś pozycje ;) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)