21.5.22

Pablo Barrecheguren, Mózg jakiego nie znacie

Pablo Barrecheguren, Mózg jakiego nie znacie 

Wydawnictwo Debit

Okładka twarda 


Santiago Ramón y Cajal to jeden z najważniejszych hiszpańskich naukowców, o którym napisano wiele książek. Z drugiej strony mamy ludzki mózg, narząd, który zawiera najwięcej tajemnic i którego funkcjonowanie wciąż wymaga odkrycia.


Łącząc te dwa elementy wydawnictwo Debit opublikowało właśnie pięknie ilustrowaną książkę skierowaną do dzieci, w której poprzez bardzo trafne teksty doktora neurologii Pabla Barrechegurena oraz genialne rysunki ilustratorki Isy Loureiro wyjaśniają nam, jak działa ludzki mózg.


 „Twój mózg składa się z tak wielu komórek, że policzenie ich wszystkich zajęłoby ci tysiące lat. Poza tym każda z nich kryje w sobie tajemnice. Ukryte w organizmie komórki ściśle współpracują z milionami neuronów, które nieustannie wysyłają informacje. Dzięki temu możesz oddychać, myśleć, czuć, uczyć się, tańczyć… Niektórzy ludzie mają nawet tak niesamowite zdolności jak dostrzeganie barw dźwięków! I to wszystko dzięki mózgowi!”


Jest to dość duża książka  (ok. 29×29 cm), w której przez 48 stron można poznać ogromną ilość danych i ciekawostek na temat tego, jaki jest nasz mózg i z czego jest zbudowany.


Ale inną rzeczą, która wyróżnia się w tej książce, jest to, że przenosi czytelnika w życie innego wielkiego naukowca i badacza mózgu, włoskiego neurologa i laureatki Nagrody Nobla, Rity Levi-Montalcini.


Tekst i ilustracje idealnie łączą się w tej publikacji, która może zachwycić każdego dzieciaka zainteresowanego nauką, ale nawet kogoś starszego (przyznaję, że mając 31 lat pokochałam tę książkę i nauczyłam się wielu rzeczy, o których nie miałam pojęcia do tej pory).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)