23.5.22

Franke Scheunemann, Kot Winston

Franke Scheunemann, Kot Winston

Wydawnictwo Debit

Okładka miękka 


Kot Winston. Tajna misja 

Spokojne życie profesorskiego kota Winstona kończy się, gdy do domu jego opiekuna sprowadza się nowa gospodyni Anna z córką Darią. Winston po raz pierwszy w życiu wychodzi na podwórko, a Daria musi zmienić szkołę. Oboje mają kłopoty z adaptacją do nowych warunków. Uderzenie pioruna sprawia, że następuje zamiana ról. Winston jako Daria musi nie tylko poradzić sobie ze szkolnymi kłopotami dziewczynki, lecz także uwolnić jej mamę od niesprawiedliwych podejrzeń o przemyt. Rozpoczyna się tajna misja kota Winstona.


Kot Winston. Mruczący agent 

Drugi tom przygód superkota!

Winston staje przed kolejnym detektywistycznym wyzwaniem. Gdy Emilka, koleżanka z klasy Darii, zostaje porwana, Winstonowi i jego przyjaciołom nie pozostaje nic innego, jak odważnie rzucić się w wir przygody. Porywacz żąda sowitego okupu, a policja daremnie szuka punktu zaczepienia. Ktoś musi pomóc, a kto, jeśli nie najmądrzejszy i najmężniejszy brytyjski kot krótkowłosy, jakiego znamy?


Kot Winston. Polowanie na rabusiów 

Trzeci tom przygód superkota!

Skandal! Ktoś wykradł ze szkolnego sejfu prace maturalne! To już kolejny taki przypadek, ale tym razem dotyczy szkoły, do której chodzi Daria. Mikołaj, starszy brat Tomka jest załamany! Obawia się, że będzie musiał jeszcze raz przystępować do egzaminów. Jak to się stało, że rabusiom udało się dostać do pilnie strzeżonego pomieszczenia? Wygląda na to, że do akcji musi wkroczyć kot Winston! W rozwiązaniu kolejnej zagadki pomoże mu jak zwykle jego zwierzęco przenikliwy umysł, nieomylny węch i wsparcie dwu- i czworonożnych przyjaciół.


Kot Winston. Na tropie truciciela 

Czwarta część przygód Superkota!

To nie tak miało być! Zamiast cieszyć się świętami w gronie „prawdziwej” rodziny kot Winston po świątecznym obiedzie musi zmagać się z problemami żołądkowymi. Konieczna staje się wizyta w klinice weterynaryjnej, w której okazuje się, że… ktoś próbował otruć Winstona! To wszystko wygląda na nową zagadkę kryminalną. Winston i jego dwunożni przyjaciele: Daria, Tomek i Paula biorą się więc do roboty, aby wyjaśnić, kto kryje się za tym podstępnym atakiem….

.

.


Frauke Scheunemann udało się stworzyć powieść dla dzieci, która nie jest osadzona w różowym świecie mimo jaskrawych, kolorowych okładek. Zarówno dzieci, jak i koty muszą nawigować i podejmować ryzyko, aby znaleźć sposoby, aby uczynić swoje życie bardziej znośnym i mniej samotnym, przezwyciężyć i przełamać uprzedzenia oraz nauczyć się, że nie są jedynymi, którzy żyją w trudnych warunkach.


Winston jest wyraźnie w centrum każdej historii. A szkoda z jednej strony – chciałoby się poczytać o jednej lub drugiej postaci bardziej szczegółowo. Z drugiej strony to po prostu pasuje do Winstona i jego szlachetnego kociego pochodzenia ;) 


Podobała mi się książka, pełna dowcipu i uroku. Polecam dla dorosłych czytelników miłośników kotów. Książka opowiedziana jest wyłącznie z punktu widzenia Winstona i zawiera wiele komedii sytuacyjnych. Seria, którą na pewno będę kontynuować. Czekam na najnowszy tom, który będzie miał premierę w czerwcu ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)