11.5.22

Helen Mortimer-Elementarz ważnych słów. Spokój // Odwaga // Szczęście // MiłośćHelen Mortimer-Elementarz ważnych słów. Spokój // Odwaga // Szczęście // Miłość 

Wydawnictwo Słowne Młode

Okładka twarda 


Co to właściwie znaczy być miłym, odważnym, spokojnym lub szczęśliwym dla malucha? Niektóre słowa wymagają wyjaśnienia dziecku, aby pomóc zrozumieć otaczający go świat.


Przedstawiam „Elementarz ważnych słów”, serię książeczek, które pomogą opowiedzieć o wzlotach i upadkach pierwszych doświadczeń i nowych emocjach. Każda książka, stworzona przez ekspertów językowych z Oxford University Press, zawiera starannie dobrane słowa przewodnie, które wspierają naukę wczesnoszkolną i wyposażają dzieci w umiejętności językowe potrzebne do rozwoju.


Z tomu „Odwaga” dziecko dowie się, że warto się nie bać choć są sytuacje w których ostrożność też jest fajna! „Spokój” skupia się na  sile i wielkim potencjale drzemiącym w spokoju! „Szczęście” to idealny pretekst, by wspólnie cieszyć się szczęściem płynącym z relacji. Z „Miłości” dziecko dowie się, czym jest to uczucie, jak ważne jest w życiu każdego z nas.


Na końcu każdego tomu znajduje się lista dziesięciu pomysłów dla rodziców i pedagogów, jak wspierać dziecko w nauce i jak rozbudzać w nim ciekawość. Strategie te wspierają dziecko, ale mogą być wykorzystane również przez dorosłych w ich własnym życiu – bo nauka nie kończy się wraz z dzieciństwem.

Interesujące i urocze ilustracje, zabawne postacie i rytm sprawiają, że idealnie nadają się do dzielenia się z małymi dziećmi w wieku od 3 lat, a każda książka zawiera wskazówki i pomysły, które pomogą mówić o uczuciach w łagodny, wspierający sposób.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)