17.5.22

Sylvie Misslin, Hop! Hop! Książę z bajki

Sylvie Misslin, Hop! Hop! Książę z bajki 

Wydawnictwo Kropka 

Okładka twarda 


Dzisiejsza książka jest naprawdę super fajna i to książka do gry, której historię można zmieniać za każdym razem, gdy ją czytamy, dopóki nie znajdziemy satysfakcjonującego  zakończenia. Moji synowie ją uwielbiają, za każdym razem, gdy ją czytamy, świetnie się bawimy.


Zasada tej książki jest bardzo prosta, na każdej stronie czytelnik decyduje się podążać tropem między dwiema propozycjami zilustrowanymi małym rysunkiem, który następnie znajduje się na krawędzi strony, aby znaleźć odpowiednie miejsce do przeczytania.


Uwielbiam ilustracje Amandine Piu, uważam, że są naprawdę świetne! Podoba mi się jej sposób rysowania i ilustrowania.


Oto historia dwóch księżniczek Róży  i Józefiny , które  czekają na księcia z bajki. Ale pewnego pięknego dnia są zmęczone czekaniem i postanawiają udać się na poszukiwanie go.
Od tego wyboru rozpoczynają się przygody i różne wybory, które należy podjąć w miarę postępów stron. Przybywają do lasu, co zamierzają zrobić? zbierają maliny czy idą napić się wody… Dojeżdżają przed opuszczony dom, co robią? Idą swoją drogą albo wchodzą do domu… Spotykają spacerowiczów, czy zdecydują się kontynuować poszukiwania Księcia , czy też dają spokój… Następnie w pewnym momencie opowieści dziewczęta muszą wybrać, czy wejdą do zamku Niedźwiedzia, czy też wyjdą, czy wejdą do zamku smoka, czy nie….


Tak więc istnieje kilkadziesiąt  możliwych wyborów, które nakładają się od czasu do czasu w zależności od obranych ścieżek, trzeba być sprytnym, aby dojść do prawdziwego końca historii...


Naprawdę dobrze się bawiliśmy się  podczas tej lektury. I jeśli tylko Wasze dzieci lubią mieć wpływ na lekturę to koniecznie zaopatrzcie się w ten egzemplarz ;)

.

.

.

Co sądzicie ? :)

.

.

.

#książę #ksiezniczka #królewna #czaszdzieckiem #czytamy #czytaniejestfajne  #readingmylovepoleca #bookoftheday #kidsbookswelove #dziecisawazne #kochamtoczytam #bookstagrampl #childrensbook #czytamdziecku 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)