20.5.22

Emma Baxter-Wright, Chanel. Historia kultowego domu mody


Emma Baxter-Wright, Chanel. Historia kultowego domu mody 

Wydawnictwo Arkady 

Okładka twarda 

Ilość stron 160


Elegancka i oszałamiająco ilustrowana monografia jest kroniką życia jednej z najbardziej wpływowych projektantek mody w historii, czyli Coco Chanel.


Rozpoczęła rewolucję w modzie dzięki swoim wyzwalającym wynalazkom w postaci odzieży sportowej i koszul, kultowego garnituru i małej czarnej sukience. „Chanel. Historia kultowego domu mody” śledzi ewolucję i innowacyjność wielkiej projektantki, od jej ubogiego dzieciństwa po dzisiejszą spuściznę. Dzięki szczegółowym zdjęciom projektów Chanel, fotografii modowej i zdjęciom z wybiegów jest to odpowiedni hołd dla jej legendy.
W trakcie czytania książki wielokrotnie dowiadujemy się, że miała romanse z różnymi mężczyznami, w tym z Igorem Strawińskim, który przeprowadził się do domu Coco z żoną i dziećmi. szczególnie zainteresował ją wielki książę Dmitrij Pawłowicz Romanow, z którym wielokrotnie wyjeżdżała na dłuższe wakacje i któremu jako jedyna zwierzyła się na temat swoich korzeni. Ufała mu całkowicie i czerpała ogromną radość ze wspólnego spędzania czasu. Dzięki niemu poznała swojego przyszłego perfumiarza Ernesta Beaux. 


Wspaniałe ilustracje i ciekawy tekst.  książka oddaje istotę Coco Chanel, kobiety, która wiedziała, czego chce i ciężko pracowała, aby spełnić swoje marzenie. 

.

.

.

Co myślicie ?:)

.

.

.

.

#chanel #cocochanel #moda #klasykamody #fashion  #bookstagrammer #bookporn #booklovers #bookstore #booksofinstagram #bookblogger #bookstagramfeature #booknerdigans #bookquotes #bookcover #bookclub #bookishfeatures #Bookmark #bookshop #bookreview 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)