11.5.22

Rocio Bonilla, Dziękuję! Jak dobrze mieć sąsiadówRocio Bonilla, Dziękuję! Jak dobrze mieć sąsiadów 

Wydawnictwo Papilon

Okładka twarda 

Ilość stron 


Uwielbiam książki Rocio Bonilla i na każdą kolejną czekam z utęsknieniem. Dlatego tez nie mogłam się oprzeć najnowszej Dziękuję! Jak dobrze mieć sąsiadów” ;) Piękna Opowieść o tym, jak mały szczegół może zmienić jakość życia nas wszystkich.


Dzięki zepsuciu internetu życie w sąsiedztwie zmieni się całkowicie. Dzięki odwadze i ciekawości sąsiedzi zajdą bardzo, bardzo daleko. I zrobią to razem.


Nowa książka Rocio Bonilli to opowieść o empatii i emocjach, jakich wymaga życie we wspólnocie i sąsiedzkiej solidarności. Również w przeciwieństwie do innych powieści  „Dziękuję…” nie jest opowieścią z udziałem dzieci, ale tym razem autorka wybrała zwierzęta na głównych bohaterów. Są to zwierzęta, które żyją na tej samej ulicy, ale nie są ze sobą spokrewnione z różnych powodów, a nawet absurdu, wynikającego z uprzedzeń, ignorancji, nieufności i strachu. W ten sposób udaje się autorce przeprowadzić nas przez historię pełną człowieczeństwa i wartości.

Ilustracje towarzyszące tekstowi są jak zawsze wyśmienitą słodyczą i kryją w sobie wiele zabawnych detali, które doskonale uzupełniają tekst. Można z maluchami zrobić podwójną lekturę, z jednej strony zwracając uwagę na tekst, a z drugiej odkrywając, co kryją akwarele tej fantastycznej ilustratorki.


Z humorem, czułością i zawsze dużą dawką inspiracji, atrakcyjnymi rysunkami, pełnymi detali i sympatycznymi bohaterami, Rocio Bonilla zamyka tę historię nieoczekiwaną puentą.


Koniecznie sprawdźcie zakładkę literatura dla dzieci w TaniaKsiazka.pl 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)