24.5.22

Ben Hubbard, AMD. Jak dawniej żyły dzieci

Ben Hubbard, AMD. Jak dawniej żyły dzieci 

HarperKids Polska

Okładka twarda 


Co by było, gdybyś mógł cofnąć się w czasie i spotkać dzieci takie jak ty, ale z zupełnie innego świata? „Jak dawniej żyły dzieci” to niesamowite okno do historii poprzez życie dzieci w czasie, pokazujące ubrania, które nosiły, jedzenie, gry, w które grały  i niesamowity świat, w którym żyły. 


Każda sekcja zaczyna się od dziecka przedstawiającego się czytelnikowi w oszałamiająco ilustrowanej dwustronicowej scenie. Za nimi czytelnik może zobaczyć otoczenie dziecka, od prehistorycznych jaskiń po egipskie świątynie. Następnie pojawiają się strony wypełnione faktami, dzięki którym czytelnicy mogą zobaczyć narzędzia, zabawki, jedzeniei wiele więcej. Dołącz do nich w japońskim pałacu, zwiedzaj wioskę wikingów i ścigaj się z nimi konno przez równiny.

Publikacja ta jest świetną książką do nauki w domu i z pewnością przetrwa większość starszych klas szkoły podstawowej pod względem omawianych tematów. Pisanie historii z punktu widzenia dziecka sprawia, że staje się ona bardziej przystępna i bliższa młodszym czytelnikom. To wspaniała książka historyczna, która, jestem pewna, będzie ponownie czytana więcej niż raz w ciągu najbliższych kilku lat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)