16.5.22

Marc Starbuck, Sir Borys Krzepki i Kapryśna Królewna


Marc Starbuck, Sir Borys Krzepki i Kapryśna Królewna 

Wydawnictwo Dwukropek 


Poznaj Sir Borisa, najodważniejszego, najprzystojniejszego i najsilniejszego rycerza w całym królestwie! To była po prostu cudowna książka. Już dawno się tak nie uśmiałam podczas lektury,


Książka w całości skupia się na Sir Borysie - najlepszym, najodważniejszym rycerzem w królestwie (spójrz tylko na jego nagrody i jak fantastycznie wygląda, nie wspominając o wszystkich kochających go kobietach). Ale ma problem z pewną księżniczką Ecie-Pecie.


Widzimy, jak rycerz rzuca się dzielnie jej dzielnie na ratunek za każdym razem, gdy myśli, że ma nagły wypadek, ale czy naprawdę? A może jest tylko tak bardzo rozpieszczona i ma swoje kaprysy? 
Uśmiałam się tez widząc, jak rycerz chodzi wszędzie w swoim błyszczącym stroju, ale z bardzo obcisłymi dżinsami i bardzo nowoczesnymi tenisówkami. Zaśmiałam się jeszcze mocniej, gdy później nawet w takim stroju jedzie nad morze.


Po prostu uwielbiam, gdy autorzy wybierają zakończenie, którego większość by nie wybrała ze względu, iż jest to książka dla dzieci . Więc biję brawo.! To było zdecydowanie najlepsze zakończenie tej historii .


Chociaż ta lektura to bajka, ze smokami, ogrami, rycerzami, księżniczkami, bajecznymi końmi, zawiera również nowoczesne przedmioty. Na przykład widzimy rycerza Borysa i jego konia na bardzo nowoczesnym skuterze, mamy również wzmiankę o telefonach (naprawdę, dlaczego rycerz go nie ma!), widzimy samoloty/helikoptery i o wiele więcej! I oczywiście, że książka jest jeszcze bardziej niesamowita dzięki ilustracjom Beck Moor! Gorąco polecam. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)