6.5.22

Nowości od wydawnictwa Literatura

Dzisiaj chciałabym Wam pokazać dwie urocze i kartonowe książki dla najmłodszych od wydawnictwa Literatura. „Gdzie się zwierzę spać wybierze?” Marcina Brykczyńskiego oraz „Jeżyk i jeżyny” Ewy Podleś. 


„Gdzie się zwierzę spać wybierze?” 

Stary niedźwiedź mocno śpi. Gdzie? O tym właśnie mówi ta książka. Dowiecie się z niej, gdzie śpią różne zwierzęta. Tylko cicho! Zwierzęta też nie lubią, jak się je nagle budzi.

Kolorowa i rymowana kartonówka, która na pewno spodoba się najmłodszym. Maluszki z tej książeczki w niewielkim formacie dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy. Chociażby że lis śpi w norze, wilk w Jamie, Niedźwiedź w gawrze, wiewiórka w dziupli, a bóbr w żeremiu. Treść okazała się naprawdę zabawna i wpadająca w ucho. 


Jeżyk i jeżyny 

Jeżykowi Gładkowi wydaje się, że nikt nie chce go przytulić, bo jest kolczasty. Zmartwieni przyjaciele próbują mu pomóc to zmienić. Ale ostatecznie do akcji wkracza mama i wytłumaczy mu, że kolce w przytulaniu wcale mu nie przeszkadzają.


Jeż pokazuje, że każdy z nas jest wyjątkowy. Musimy w to uwierzyć i siebie zaakceptować takimi jakimi jesteśmy ;) piękna książeczka o samoakceptacji. 


Obie książeczki łączą  przede wszystkim kolorowe ilustracje i sympatyczne postaci zwierzątek. Moi chłopcy bardzo się polubili z tymi dwoma książeczkami ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)