23.5.22

Atlas dla dzieci - Jaki to pająk ?// Jaki to wynalazek ?

Wydawnictwo SBM

Okładka twarda 


Seria „Atlasów dla dzieci” od Wydawnictwa SBM niesamowicie mi się podoba, dlatego bardzo się cieszę, że naszą domową biblioteczkę zasiliły kolejne interesujące publikacje. 


Jacek Twardowski, Jaki to pająk?

Okładka twarda 

Ilość stron 128


Książka przedstawia 62 bardziej i mniej znane gatunki pająków świata. Oprócz charakterystyki wyglądu i trybu życia oraz informacji o występowaniu znajdziesz tu również ciekawostki i mnóstwo zdjęć. Dzięki atlasowi poznasz m.in. jadowitego karakurta, sprytną mrówczynkę czy przepięknie barwnego pająka pawiego.


Atlas ten spełnił moje oczekiwania w 100%. Naprawdę pogłębia wiedzę na temat pająków, które mnie wręcz przeraziły 😆. Genialny atlas do rozpoznawania tych stworzeń. 
Jarosław Górski, Jaki to wynalazek?

Okładka twarda 

Ilość stron 128


Publikacja przedstawia 55 niezwykłych wynalazków, które podbiły świat. Znajdziesz tu mnóstwo informacji i ciekawostek o tym, skąd się wzięły otaczające nas przedmioty. A wszystko to umieszczone na osi czasu i wspaniale ilustrowane. Dzięki atlasowi dowiesz się m.in. kiedy zaczęto wytwarzać narzędzia, gdzie powstały pierwsze malowidła oraz komu zawdzięczamy pocztę elektroniczną.


.


W tej serii ukazało się jeszcze kilkanaście innych tytułów m.in. owoc, gad, ptak, zwierze, kwiat, budowla, państwo. 

Uważam, że takie atlasy to świetna propozycja zarówno dla młodszych, jak i starszych.  Obydwie książki wydane zostały w twardej, połyskliwej okładce, strony są grube  i gładkie. Format jest wygodny do trzymania, a jedocześnie do porównywania drzew. Praktyczna książka, która także będzie się pięknie prezentować na półce. Idealnie sprawdzą się jako prezent. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)