16.5.22

Meredith L. Rowe, warsztat słów. 365 pierwszych słów // 365 ciekawych słów


Meredith L. Rowe, warsztat słów. 365 pierwszych słów // 365 ciekawych słów

Wydawnictwo Słowne Młode 

Okładka twarda 


Och, jakże podoba mi się to wydanie! Jak tylko zobaczyłam je w zapowiedziach widziałam, że koniecznie muszą znaleźć się na naszej półce. 


365 ciekawych słów 

Odkryj nowe słowo na każdy dzień roku dzięki temu w pełni ilustrowanemu kompendium wielkich słów. 

Pomóż młodym czytelnikom odkrywać nowe i ekscytujące słowo każdego dnia dzięki tej książce, podzielonej na 52 sezonowe rozkładówki. Sceny z postaciami, które można śledzić w książce, zapewniają zabawną i wspierającą platformę, aby poszerzyć słownictwo najmłodszych. To narzędzie pomoże zarówno rodzicom, jak i wychowawcom. 


365 pierwszych słów 

Encyklopedia obrazkowa z pierwszymi słowami, dająca maluchom możliwość poznania nowego słowa każdego dnia w roku.

Wspólnie z 365 ciekawymi słowami, ten tytuł zapozna dziecko z podstawowymi pojęciami, takimi jak: kolory, cyfry, kształty, części ciała, pojazdy, zwierzęta, otoczenie.


Obydwie książki zasługują na uwagę i zapoznanie się z nimi. Co prawda „365 pierwszych slow” jest dla moich dzieci już za łatwa, natomiast ta druga okazała się totalnym hitem!  Te urocze książki zawierają podwójną rozkładówkę ze słowami obejmującymi różne tematy, takie jak kolory, liczby, zmysły, rzeczy, dzień sportu, ceremonia, dentysta, przyjęcie i wiele innych tematów. Na stronie jest siedem słów, na które trzeba patrzeć tydzień po tygodniu, uczymy się słów kluczowych na dany temat. To świetny sposób na poszerzenie słownictwa i wyobraźni dzieci.


Czytając skoncentrowałam się na wykorzystaniu jej jako narzędzia do dalszego poszerzania wiedzy i słownictwa, omawiając sytuacje i powody, dla których i jak te słowa są używane. Zdaniem eksperta autorki, dr Meredith L. Rowe, dzieci są w stanie nauczyć się każdego dnia nowego słowa, więc nawet jeśli jest to dodatkowe słowo uzupełniające temat w książce, lub rozwinięcie do tego, które już zna, ale które może bezpośrednio odnoszą się do tematu, więc jest to bezcenny zasób. Uważam również, że jest to dobry sposób na zapoznanie jej ze słowami, które może być przyzwyczajone do wypowiadania i słuchania, ale w wieku czterech lat nie umie ich wymówić ani przeczytać, co oczywiście nastąpi później. Ilustracje są fantastyczne, jasne, genialne i wciągające, a także są ilustracjami zwierząt, które oczywiście są skuteczne pod względem zachęcania do zainteresowania, ponieważ są zabawne i żywe, i wykonują bardzo dobrą robotę w przedstawianiu słowa. To pozycja obowiązkowa dla każdego małego entuzjasty słowa i początkującego miłośnika książek! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)