15.5.22

Encyklopedia w pytaniach i odpowiedziach. Polska i świat

Encyklopedia w pytaniach i odpowiedziach. Polska i świat 

Wydawnictwo SBM 

Okładka twarda

Ilość stron 320 


„Encyklopedia w pytaniach i odpowiedziach. Polska i świat” to Połączenie wciągających i wysokiej jakości ilustracji z fragmentami historii, nauki i kultury. Zdecydowanie będzie ogromną pomocą dla młodych czytelników.


Książka przedstawia zagadnienia o ujęciach tematycznych i chronologicznych np. historię. A co równie ważne mimo wielu stron rozkłada się na płasko, więc jednocześnie jest bardzo wygodna. 


Polska 

W dziale o naszym kraju zostały poruszone takie dziedziny jak współczesność, historia, kultura, sztuka, geografia, zwierzęta i rośliny oraz ochrona przyrody. 


Świat 

Zaczynajac od kosmosu, poprzez naszą planetę, państwa świata, kontynuując przeglądanie się historii świata, kulturze i sztuce, a kończąc na sporcie i religii. 


Układ każdej sekcji został starannie zaprojektowany, z wyraźnym wykorzystaniem nagłówków, oddzieleniem pytań i odpowiedzi, kontrastowym tłem oraz żywymi etykietami grafik i fotografii, aby każda strona była atrakcyjna i spodobała się zarówno zapalonym, jak i niechętnym czytelnikom.trudno wymyślić sobie temat, który nie został poruszony w tej encyklopedii. Pojęcia, które są często trudne do zrozumienia dla uczniów z nauk ścisłych, technologii, geografii, są prezentowane zręcznie i przejrzyście. Gwarantuje pragnienie większej wiedzy.


Idealna dla dzieci, które uwielbiają chłonąć fakty, zachęci również tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej na dany temat.

Uważam, że egzemplarz  tej encyklopedii powinien znaleźć się nie tylko w każdej domowej biblioteczce, ale również w każdej klasie w szkole. Bardzo staranne wydanie! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)