11.9.21

TanioKsiążkowe Hity dla dzieci cz. 7
Zapraszam już na siódmą część TanioKsiążkowych Hitów dla dzieci :) Tym razem chciałabym Wam przedstawić dwie bardzo interesujące pozycje dotyczące sztuki. 


Ewa Jałochowska, Historia sztuki dla dzieci i rodziców. Rozmowy z Kajtkiem

Bukowy Las

Okładka twarda 

Ilość stron 528


"Historia sztuki dla dzieci i rodziców" to niezwykła propozycja dla wszystkich, którzy chcieliby zacząć rozumieć dzieła wielkich mistrzów. Znajdziemy tu rozmowy z Kajtkiem, który patrzy na te obrazy bez uprzedzeń i ocenia je bezlitośnie, z właściwą dziecku szczerością. Kajtek nie zna jeszcze dziejów malarstwa, ale słucha o nich z ogromną ciekawością. Na kartach tej książki zawarto wykłady o sztuce napisane tak, że pojmą je bez trudu zarówno dzieci, jak i dorośli. Nie jest to zatem typowy podręcznik historii sztuki, ale zawiera potężną porcję wiedzy na ten temat. Książka ta ma przede wszystkim na celu wyrobić w czytelniku wrażliwość, bawić i uczyć jednocześnie. To znakomita publikacja przeznaczona do wspólnej lektury z dzieckiem. Czytajmy o sztuce, oglądajmy dzieła mistrzów i rozmawiajmy o nich! Sztuka jest dla każdego i każdy może ją zrozumieć.


Książka została napisana w formie krótkich esejów, które są bardzo ciekawe i niezwykle przyjemnie się je czyta. Ogólnie publikacja ta składa się z 9 dużych rozdziałów, a każdy z nich to wybrany okres w sztuce. Mamy tutaj również interesujący wstęp oraz zakończenie. Pani Jałochowska również zachęca swojego syna do wykonywania różnych zadań (czasem zaangażowana zostaje nawet cała rodzina) a efektami dzieli się w książce. To ogromna inspiracja zarówno do zabawy, jak i do obcowania ze sztuką. 


Cóż mogę dodać….Chciałabym mieć tak ogromną wiedzę jak autorka i chciałabym tak kiedyś umieć rozmawiać z moimi dziećmi. Wspaniała publikacja! 


.

.

Susie Hodge, Sztuka. Encyklopedia dla dzieci 

Wydawnictwo Arkady 

Okładka twarda 

Ilość stron 208Jak dla mnie Wydawnictwo Arkady prezentuje najpiękniejsze albumy dotyczące sztuki oraz mody. Mam kilka książek z tego wydawnictwa i  niezmiennie mnie zachwyca. 

A niedawno dołączyła „Sztuka. Encyklopedia dla dzieci” autorstwa Susie Hodge. 


Ta wspaniale zilustrowana książka o sztuce dla dzieci śledzi rozwój malarstwa, rzeźby i fotografii na przestrzeni wieków - Od starożytnych malowideł po współczesną sztukę uliczną. To najlepsze wprowadzenie do świata sztuki dla dzieci, ale też niejeden dorosły pogłębi swoją wiedzę na ten fascynujący temat. 


Na stronach tej encyklopedii znajdują się m.in. życie i najważniejsze dzieła malarzy, rzeźbiarzy, fotografów; autorka zagłębia się w dzieło sztuki, podkreślając technikę, detale i symbole; Oszałamiające dwustronicowe rozkładówki zawierają ważne dzieła sztuki w pełnym kolorze. 


Niezbędny przewodnik po sztukach wizualnych, zaprojektowany z myślą zarówno o rodzicach, jak i dzieciach, z pewnością wzbudzi miłość do sztuki.


Publikacja ta zabierze w magiczną podróż w czasie na największą wystawę sztuki. Oszałamiająca, fascynująca. Solidne wydanie. Must have dla miłośników sztuki. 


Wpis powstał w ramach współpracy z księgarnią  TaniaKsiążka 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)