29.9.21

Disney. Kubuś i Przyjaciele

Disney. Kubuś i Przyjaciele 

Wydawnictwo Olesiejuk 

Okładka twarda 

Ilość stron 24


Dwie nowości od Wydawnictwa Olesiejuk z serii Disney’a „Kubuś i Przyjaciele” to naprawdę urocze opowieści dla najmłodszych, które zachwycają pięknymi ilustracjami oraz mądrym przesłaniem. 


Prosiaczek pokonuje strach 

Prosiaczek jest spokojny, nieśmiały i bardzo, bardzo lękliwy. Boi się każdego szmeru, szelestu czy stęknięcia. Jak tu być odważnym? Kubuś Puchatek ma dla przyjaciela radę... Czy zadziała? 
Kubuś okazuje życzliwość 

Kubuś to najsympatyczniejszy miś na świecie, a do tego jest bardzo życzliwy i pomocny. Pewnego dnia odkrywa, że ta jego uczynność wprawia go w doskonały humor. "Zorganizujmy grę w życzliwość" - zaproponował swoim przyjaciołom. Czy udało im się codziennie spełniać dobry uczynek?


Na każdej stronie zostały umieszczone pytania, które sprawdzają skupienie dziecka, a także rozumienie czytanej treści przez starszaków. 


Książeczki zostały wydane w niewielkim kieszonkowym formacie oraz twardej oprawie. Całości dopełniają kolorowe i zabawne ilustracje. Doskonale się sprawdzi do czytania, choćby w aucie, bo nie zajmie zbyt wiele miejsca. 


Podoba mi się to, że obydwie książeczki zostały opatrzone wstępem, w którym psycholożka dziecięca podpowiada, jak wspierać dziecko w rozwoju i jak je przygotować do życia w grupie. Proste.  ciepła, uroku i sympatycznych bohaterów. Książeczki opowiadają o tym jak sobie radzić z lękami oraz jak być życzliwym i pomocnym. Po lekturze okazuje się, że emocje wcale nie musza być takie straszne. 


Piękne wydania, które zainteresują najmłodszych, a dla starszych to będzie piękny powrót do dzieciństwa. Osobiście Kubuś i jego przyjaciele to moi ulubieni bohaterowie :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)