30.9.21

Ben Fogle, Pan Pies i wyskoki fokiBen Fogle, Pan Pies i wyskoki foki

Wydawnictwo Wilga

Okładka miękka

Ilość stron 144 


Dziś zapraszam Was na kolejną cześć ilustrowanej serii książeczek „Pan Pies” przeznaczoną dla czytelników w wieku od 6 lat - „Pan Pies i wyskoki foki”. Seria jest wynikiem współpracy pisarza dziecięcego Steve'a Cole'a z nadawcą telewizyjnym, poszukiwaczem przygód  i odkrywcą Benem Fogle, który przepada właśnie za królikami. Ben Fogle przemierzył ponad sto krajów, pływał z krokodylami, pokonał kajakiem Ocean Atlantycki, przeszedł Antarktydę i jako rozbitek przeżył rok na jednej z odludnych wysp archipelagu Hebrede oraz zdobył Mount Everest! 


Po szczęśliwym zakończeniu przygody z królikami Pan Pies postanawia spędzić trochę czasu nad morzem i odpocząć. Wygrzewa się w słońcu, pływa z rybkami, skacze przez fale. Ale kiedy dowiaduje się o zaginięciu miejscowej foki, natychmiast rusza do akcji!


Bardzo lubię tę książkę. Pan Pies ma wiele zabawnych powodów, dla których myśli, że nazywa się „Pan”. Jest świetnym psem i wspaniałym detektywem.


Książka ma bardzo mocne przesłanie, edukuje dzieci o ogromnym problemie zanieczyszczenia tworzywami sztucznymi, które dotyka nasze żyjące w rzekach i morzach zwierzęta. Ta historia nie jest opowiadana w sposób kaznodziejski lub w sposób, który zdenerwuje małe dzieci. Opowiadana jest jako przygoda z uroczym, sprytnym psem, który ma ogromne serce i instynkt pomagania innym zwierzętom. Dzieci zakochają się w tej uroczej postaci i będą chciały czytać więcej, dzięki czemu kwestia środowiska będzie wybrzmiewać głośno i wyraźnie.


Książka ma piękne czarno-białe obrazy, które z pewnością zachwycą dzieci i pomogą im jeszcze bardziej zaangażować się w historię. wspaniała, interesująca, wciągająca i ciekawa krótka historia z atrakcyjnymi ilustracjami. Bardzo ciekawa książka i oczywiście czekam na kolejne części :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)