6.9.21

Ilona Kostecka, Matylda Odważna i Pralkowy PotwórIlona Kostecka, Matylda Odważna i Pralkowy Potwór 

Wydawnictwo Mamania

Okładka twarda 

Ilość stron 40


„Matylda odważna i Pralkowy Potwór” to pierwsza cześć nowej serii „Mogę wszystko”  Ilony Kosteckiej, autorki bloga rodzicielskiego „Mum and the City”, skupiająca się na dziecięcych mocnych stronach, kłopotach z codziennością i niełatwych czasem relacjach między rodzeństwem.


Odkąd zostałam mamą faktycznie zauważyłam ciągły brak takich samych skarpetek :D nie tylko moich dzieci, ale i moich :D 

Matylda ma cztery lata. Ma też starszego brata, Tymona. Na razie Matylda czuje się mała. Często się boi. Pewnego dnia mama zauważa, że w pralce giną skarpetki. Czy to sprawka Pralkowego Potwora? Matylda wyrusza na jego poszukiwanie!  Czy znajdzie w sobie dość odwagi? I czy to możliwe, że jej brat też się czasem boi?


Lektura okazała się cudowna! Bohaterka Matylda jest niesamowicie urocza, chce być we wszystkim samodzielna i sama o sobie stanowić. Książka porusza takie tematy jak właśnie samodzielność, własne zdanie, możliwość wyboru. Książka jest zabawna, radosna, ciepła, mądra, z ciekawym i wzmacniającym przekazem. Ilustracje są również przyjemna, kolorowe, a bohaterowie sympatyczni. Dziewczyny naprawdę mogą wszystko. Czekam na kolejne części. 


Premiera już 8 września! Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)