12.9.21

Peter H. Reynolds, A toPeter H. Reynolds, A to 

Wydawnictwo Mamania

Okładka twarda 

Ilość stron 32


Tak bardzo uwielbiam książki od Wydawnictwa Mamania. Z każdą kolejną jestem coraz bardziej zachwycona … 


Ramon uwielbia rysować – cokolwiek i gdziekolwiek – ale kiedy jego brat śmieje się z jego rysunków, Ramon traci pewność siebie i radość tworzenia.

Po miesiącach frustracji Ramon postanawia całkowicie zrezygnować z rysowania, dopóki jego młodsza siostra nie przypomina mu, że rysunki nie muszą być idealne, aby były piękne.


Kolejne wspaniałe przypomnienie od autora/m i ilustratora jednocześnie Petera H. Reynoldsa, że ​​piękno wyobraźni i kreatywności jest procesem, a nie gotowym produktem. Ramon odkrywa, że ​​jego rysunki pozwalają mu szkicować nie tylko rzeczy, ale także myśli i uczucia, otwierając zupełnie nowy świat kreatywności.


Każdy, kto ciężko dążył do perfekcji, myśląc, że jego muzyka, sztuka lub pisarstwo nie są wystarczająco dobre, uzna, że historia Ramona jest pouczająca i pocieszająca. Przypomni im się, że piękno ma wszystkie formy i że nie trzeba dostosowywać się do tego, co inni uważają za piękne lub akceptowalne. Wszystko, co trzeba zrobić, to tworzyć i czerpać z tego przyjemność.


To święto wyobraźni jest również ważną lekcją dla dzieci, że to, co robią i kim są, nie musi być idealne, aby miało wartość. To również bardzo ważne przypomnienie dla rodziców o sile słów wypowiadanych w życiu dziecka – ograniczającej mocy krytyki oraz o tym, jak pozytywne, zachęcające słowa mogą wzmocnić dziecko w odkrywaniu świata i wyrażaniu się wolnością i kreatywnością.


Z minimalną ilością ilustracji i najprostszym tekstami, przesłanie tej książki jest w stanie dotrzeć głośno i wyraźnie. Ramon jest postacią, z którą wiele osób będzie się utożsamiać, a jego przygoda będzie miała wpływ na czytelników w każdym wieku.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)