9.9.21

Megan McDonald - Hania Humorek ogłasza niepodległość // Hania Humorek w osiem i pół dnia dookoła świataMegan McDonald - Hania Humorek ogłasza niepodległość // Hania Humorek w osiem i pół dnia dookoła świata


HarperKids Polska 


To już 6 i 7 część przygód Hani Humorek. A ja dopiero teraz zapoznałam się z tą jakże zabawną serią ;) 


Hania Humorek ogłasza niepodległość

Okładka miękka

Ilość stron 160

 

Hania Humorek poznała historię rewolucji amerykańskiej i nabrała ochoty na WOLNOŚĆ i NIEPODLEGŁOŚĆ. Nie chce już słuchać poleceń rodziców i zamierza się uwolnić od uprzykrzonego towarzystwa swojego młodszego braciszka. Czy Hani uda się udowodnić, że jest gotowa na nieco więcej niezależności? Nieważne, kto wygra – czytelnicy na pewno będą kibicować Hani, poznając jej najnowsze przygody!


Nie ma wątpliwości, że Hania to rodzaj bohaterki, z którą każda młoda dziewczyna będzie mogła się identyfikować. W tej niezwykle zabawnej książce Megan McDonald doskonale łączy opowiadanie swoim czytelnikom o aspektach historii amerykańskiej rewolucji i odkrywanie rodzajów problemów, z którymi borykają się dzieci na co dzień, a robi to z własnym, specjalnym rodzajem humoru, który jest uroczo zabawny i bardzo uzależniający. . Największym wyzwaniem, przed jakim staną czytelnicy, będzie próba powstrzymania się od przeczytania pozostałych książek z serii za jednym razem.
Hania Humorek. W osiem i pół dnia dookoła świata

Okładka miękka  

Ilość stron 168

 

Hania Humorek jest jedyna w swoim rodzaju i dobrze o tym wie. Aż pewnego dnia w jej życiu pojawia się Mania Pisania. Dziewczynki są podobne jak dwie krople wody. Czy Mania Pisania stanie się najlepszą przyjaciółką, czy najgorszym wrogiem Hani Humorek?


Moją pierwszą myślą było to, że będzie to dziewczęca książka ze względu na tytuł, ale okazało się to błędem. Przyciągnęła mnie również żywa i interesująca okładka. A sama Hania jest mądra, zabawna i bezpośrednia. 


Czytelnicy, którzy lubią przygody Hani z przyjemnością przeczytają tę książkę. Hania  uczy się, że nie powinna ignorować swoich starych przyjaciół, gdy poznaje nowego. Z dużą dozą humoru i żywym uznaniem dla sytuacji, w jakich znajdują się dzieci, Megan McDonald po raz kolejny opowiada nam historię, która jest wciągająca i niezapomniana.


Książka jest dobrze napisana,  łatwa do czytania i przyjemna. Czarno-białe lustracje są genialne. Postacie dobrze nakreślone. Historie te zawiera różne zabawne momenty, a nastroje Hani można odnieść do siebie! Fantastyczna lektura. Z pewnością będę szukała kolejnych książek od Megan McDonald. A ilustracje Reynoldsa to mistrzostwo. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)