7.9.21

Małgorzata Strzałkowska, Szara myszka i kolory
Małgorzata Strzałkowska, Szara myszka i kolory 

Wydawnictwo Zielona Sowa 

Okładka twarda 

Ilość stron 48 


Najnowsza książka Małgorzaty Strzałkowskiej opowiada historię myszki, która jest smutna z powodu szarego ubarwienia swojego futerka. 


W końcu Myszka wybiera się na wędrówkę po krainach różnych kolorów, żeby poszukać najlepszej barwy dla siebie. Czy ją odnajdzie ? 

 Przekładając kolejne strony dziecko wraz z myszką odkrywa barwy i charakterystyczne przedmioty. Pojawiają się tutaj m.in. białe chmury i gęsi; żółte słońce, mlecze i cytryny; pomarańczowe dynie i marchewki; czerwone pomidory, truskawki, arbuz, a nawet traktor; rude lisy i wiewiórki; różowe świnki, lody i baloniki; fioletowe winogrona i śliwki; rabatowe jeżyny; niebieskie niebo; zielona żabę, sałatę, trawę i ogórki; brązowego niedźwiedzia, jeża, grzyby; czarne kruki. 


Po każdym pojawiającym się kolorze podobają mi się powtórzenia, które są bardzo ważne dla najmłodszych - „Szara myszka małą chwilkę wokół popatrzyła, pokręciła szarym łebkiem i dalej ruszyła”. 


Niesamowicie podoba mi się to obłędnie kolorowe wydanie. Dla dziecka to bardzo ciekawy sposób na naukę kolorów. Ilustracje są zachwycające. Rymowany tekst czyta się bardzo szybko. Bardzo przyjemna i mądra i lektura. 


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)