24.9.21

Atlas dla dzieci -Jakie to drzewo? // Jaki to obraz?
Seria Atlasów dla dzieci od Wydawnictwa SBM niesamowicie mi się podoba, dlatego bardzo się cieszę, że naszą domową biblioteczkę zasiliły dwie bardzo interesujące publikacje. Aleksandra Halarewicz, Jakie to drzewo? Atlas dla dzieci

Wydawnictwo SBM

Okładka twarda 

Ilość stron 128


W atlasie tym znajduje się ponad 60 gatunków drzew. Mamy tutaj informację o występowaniu danego drzewa, jego cechach i zastosowaniu. A także  mnóstwo ciekawostek oraz wiele zdjęć. Dzięki temu atlasowi rozpoznasz m.in. czarny bez, brzozę, buka, jodłę, jesiona, topolę, wiśnię ptasią, świerk pospolity, lipę szerokolistną czy czeremchę zwyczajną.


Atlas ten spełnił moje oczekiwania w 100%. Naprawdę pogłębia wiedzę na temat gatunków drzew oraz pomaga rozpoznać te wcześniej nieznane. Genialny atlas do rozpoznawania drzew; można się dowiedzieć więcej o swoich ulubionych. Przepiękne ilustracje. 

.


Izabela Winiewicz-Cybulska, Jaki to obraz? Atlas dla dzieci

Wydawnictwo SBM

Okładka twarda 

Ilość stron 128


W książce znajdują się  62 światowej sławy dzieła sztuki ułożone od najstarszych do najmłodszych-od prehistorii przez Egipt, Rzym i Grecję, średniowiecze, renesans, barok, aż do sztuki nowoczesnej. Dzięki atlasowi dowiesz się, kto, co, jak i dlaczego malował. Zobaczysz, jakie tematy (gatunki) występują w malarstwie, poznasz podstawowe techniki - a przede wszystkim style, kierunki i tendencje, które występowały w sztuce na przestrzeni wieków (klasycyzm, romantyzm, realizm, akademizm, impresjonizm, secesja). 


Podoba mi się sekcja „warto wiedzieć”, a w niej wyjaśnione pojęcia takie jak martwa natura, werniks, alegoria, malarstwo rodzajowe, ale to tez poszerzenie tematu z danego rozdziału. 


Jeśli znacie jakiegoś miłośnika sztuki to ta publikacja może okazać się naprawdę trafionym prezentem. 


.


W tej serii ukazało się jeszcze kilkanaście innych tytułów m.in. owoc, gad, ptak, zwierze, kwiat, budowla, państwo. 

Uważam, że takie atlasy to świetna propozycja zarówno dla młodszych, jak i starszych (mój mąż stwierdził, że i on się dokształci w temacie drzew :D ). 


Obydwie książki wydane zostały w twardej, połyskliwej okładce, strony są grube  i gładkie. Format jest wygodny do trzymania, a jedocześnie do porównywania drzew. Czy wybrania się do muzeum i porównywania z danym obrazem Praktyczna książka, która także będzie się pięknie prezentować na półce. Idealna na prezent. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)