1.9.21

TanioKsiążkowe Hity dla dzieci cz. 5
TanioKsiążkowe Hity dla dzieci cz. 5

Peter Knorr, Doro Göbel, Jedziemy na wycieczkę 

Wydawnictwo Babaryba

Okładka twarda 

Liczba stron 14


Wspaniała pogoda, weekend, czas na wycieczki. Rodziny wyjeżdżają z miasta, aby doświadczyć czegoś nowego. Wspaniała książka z ukrytymi przedmiotami „Jedziemy na wycieczkę ” autorstwa Doro Göbel i Petera Knorra: bez słów opowiada liczne historie. Czasami są ekscytujące, czasami zabawne, a czasami po prostu piękne.


I co zaskakujące, wszystkie są dość złożone. Nitki narracji biegną częściowo równolegle, częściowo krzyżują się - i za każdym razem, gdy sięgasz po książkę, możesz skoncentrować się na czymś innym.


Na odwrocie książki autorzy przedstawiają z imienia i nazwiska całą gamę osób, z których każda przeżywa własne małe przygody w książce i pojawia się na każdym z dwustronnych, tętniących życiem obrazków. Jest dziadek Krzysiekt, który naśmiewa się ze zmiany nakrycia głowy z każdego, kogo spotka. Wojtek pozwala swojemu nadmuchiwanemu krokodylowi pływać w strumieniu, a następnie goni go, aby go odzyskać. Mała dziewczynka znajduje body i od tej pory ma misję. Kurka Koko odnajduje szczęście (w postaci okruchów, które pożerający wujek Maciek zostawia wszędzie). Jest też bardzo słodka historia miłosna. 
*


Peter Knorr, Doro Göbel-Nie ma jak w domu 

Wydawnictwo Babaryba

Okładka twarda 

Ilość stron 14


Jak wygląda pokój dziecięcy na poddaszu, a jak rodzinna kuchnia na parterze? Gdzie straszą duchy, a gdzie opala się kominiarz? Dzięki tej książce możecie zajrzeć do wielu mieszkań i podejrzeć życie codzienne ich mieszkańców. Poszukajcie, jak mieszkają Gosia i Olek, Kajetan i Alicja, Asia, Filip i Mruczuś


Najbardziej imponuje mi przestrzenna głębia tej książki. Doświadczasz tak wielu historii naraz - jeśli odkryjesz je wszystkie! Siedziałam na sofie z moim 2-latkiem i 3-latkiem przez jedno popołudnie i przerzucaliśmy ją raz za razem i wyznaczyliśmy sobie zadania, takie jak: szukam lisa na każdym zdjęciu. Żywa książka, która bardzo dobrze i z wyczuciem oddaje różnorodność i różne kultury w naszych miastach.

.


Stefan Seidel, Auto Moto

Wydawnictwo Babaryba 

Okładka twarda 

Ilość stron 14


Wszędzie, gdzie nie spojrzysz - dzieje się wiele ekscytujących rzeczy. Nowe samochody sportowe są właśnie dostarczane pod salon, karetka spieszy się do wypadku na autostradzie, szczególnie śmiały manewr wyprzedzania ma miejsce podczas wyścigów samochodowych, a ludzie są zajęci pracą na budowie. W tej przepięknej książce mali fani samochodów mogą śledzić zgiełk w mieście, na torze wyścigowym, na wsi oraz nocą na stacji benzynowej oraz szukać wielu różnych pojazdów i sami zostać wielkimi odkrywcami. Przepiękne, żywe barwy przykują zachęcą dziecko do wielu godzin czytania i wyszukiwania. 


*


Książki te mogą być używane do opisu osoby, miejsca, przedstawionej sytuacji w przeszłości. W przypadku pracy ze słownictwem do sytuacji lub osób można stworzyć karteczki z czasownikami oraz rzeczownikami. 


W książkach tych znajduje się wiele do odkrycia: duże dzieci uwielbiają spójne historie (wspomniałam tylko niewielką część powyżej), które są kontynuowane na każdej stronie. Małe dzieci zauważają  każdy najmniejszy szczegół. A dorosłym gawędziarzom też nie łatwo się nudzić. Książki są bardzo przemyślane, ilustracje zachwycające, pełne drobiazgów, a kartonowe wydanie idealnie nadaje się dla małych rączek. Wertowane kilka razy dziennie :)


Wpis powstał w ramach współpracy z TaniąKsiążką 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)