21.9.21

Chris Ferrie, Optyka dla maluchów // Astrofizyka dla maluchów
Chris Ferrie, Optyka dla maluchów // Astrofizyka dla maluchów 

Media Rodzina 

Okładka twarda 

Ilość stron 24 


Uwielbiam książki, które trafiają już do najmłodszego odbiorcy, bo są napisane bardzo prostym językiem, bez trudnych pojęć i zagmatwanych tłumaczeń. 


Kartonowe pozycje Uniwersytetu Malucha są  krótko mówiąc doskonałe. Chris Ferrie jest fizykiem, ale i ojcem czwórki maluchów. Jego zdaniem żadne dziecko nie jest za małe, żeby wprowadzić je w cudowny świat nauki.


W części zatytułowanej „Optyka” maluchy (i dorośli!) poznają różnice między odbiciem a załamaniem i dowiedzą się, jak powstaje cudnie kolorowa tęcza. Natomiast „Astrofizyka” przybliża to w jaki spodoba  fizyka oraz chemia wpływają na ciała niebieskie.


Seria Uniwersytet Malucha to bardzo ciekawy pomysł na naukę poprzez zabawę. Książeczki te dostosowane są do małych rączek - mały i lekki format, zaokrąglone rogi, twarda okładka. Nie zawierają wiele tekstu, a skomplikowane zagadnienia są wyjaśnione w prosty i ciekawy sposób. Na pewno zainteresują niejednego maluszka i wzbudzą jego wyobraźnię. Ogromny plus za piękne i przykuwające wzrok ilustracje. 

absolutnie uwielbiam tę serię i planuję dodać kolejne nadchodzące tytuły do ​​mojej domowej biblioteki, gdy tylko będą dostępne. Książki obiecują proste wyjaśnienia złożonych pomysłów i zgadzam się, że ich tytuły tego właśnie  dostarczają.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)